Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2371

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

 
.
 

Złote wesele.

W kościele katolickim pod wezwaniem NMP odbywało się cotygodniowe seminarium mężów poświęcone sprawom małżeństwa. Ostatniego tygodnia ksiądz poprosił Ludwika, który wkrótce miał mieć pięćdziesiątą rocznicę małżeństwa, by poświęcił kilka minut i podzielił się swoimi uwagami o tym, jak udało mu się przetrwać w stanie małżeńskim z jedną i tą samą kobietą przez tyle lat. 
Ludwik powiedział zebranym mężom - 'Przez cały czas traktowałem ją mile, wydawałem na nią wszystkie pieniądze, ale najważniejsze było to, że na nasze srebrne wesela zabrałem ją do Włoch'. 
'Ludwiki' - powiedział ksiądz - 'jesteś wspaniałym przykładem dla wszystkich tutaj meżów. Powiedz proszę, co zamierzasz zrobić dla swej żony na złote gody?'
Ludwik z dumą odpowiedział - 'Przywiozę ją z powrotem'.


Gold Anniversary.

At Saint Mary's Catholic Church they have a weekly husband's marriage seminar.
At the session last week, the Priest asked Luigi, who was approaching his 50th wedding anniversary to take a few minutes and share some insight into how he had managed to stay married to the same woman all these years.
Luigi replied to the assembled husbands, "Well, I've a tried to treat her nice, spend all the money on her, but the best thing I ever did is that I took her to Italy fora our 25th anniversary!"
The Priest responded, "Luigi, you are an amazing inspiration to all the husbands here!
Please tell us what you are planning for your wife for your 50th anniversary."
Luigi proudly replied, "I'm gonna go and get her."

podrzucił Klimek
[QZE07::015];[QEP78::013]
w sieci: 28.3.2010; Nr 2371

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter