Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2337

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

 
.
 

Kapturek kąpielowy. 

Wobec szalejącej higieny osobistej, konieczności nakładania na ciało różnych kremów, pudrów, szminek, makijaży, barwiczek rzęs, brwi, oczu, botoxów, wymyślnej fryzury, itp., najczęściej nie wiele pozostaje z właściwej twarzy człowieka. Wszystko jest inne, poprawione, .. i bardzo kosztowne. Za żadne skarby nie wolno tego niszczyć zbyt często. 
Już jednak 40 lat temu wynaleziony sposób na to wszystko. Jest to kapturek nieprzemakalny zaopatrzony w przejrzyste okienko dla kontroli zabiegu i dziurkę do oddychania. 
Wobec tego, że coraz większe obszary ciała podlegają wymyślnym zabiegom kosmetycznym i odmładzającym, nic nie stoi na przeszkodzie by przedłużyć kapturek aż do samych kostek, pozostawiając tylko wspomnianą dziurkę. Raz zaaplikowane perfumy, dezodoranty, depilatory chemiczne, wybielacze, wyciemniacze, zachowają świeżość prawie w nieskończoność. 

W główce urządzenie, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu umożliwiało zachowanie odpowiedniej kibici. Wydaje się, że odpowiednia modyfikacja, na przykład zastąpienie służącej napędem elektrycznym lub atomowym ma szansę odrodzenia wobec walki z otyłością. Otyłość pozostaje, ale nie w kibic. 

[QZE06::087];[QEP77::085]
Nr: 2337; w sieci: 19.2.2010

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

  Site Meter