Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2327

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

         

Jedno zdumienie dziennie...

 
.
 

Kac pogrypowy.

Na świńską grypę zmarły na całym świecie 14.142 osoby, a obecnie liczba zachorowań maleje.
Ptasia grypa, która miała przynieść zagładę ludzkości pochłonęła 262 ofiary, a straszliwy SARS spowodował śmierć 167 osób do r. 2003. 
Tylko w Stanach Zjednoczonych na zwykłą grypę umiera 35.000 osób rocznie, w skali światowej umiera wielokrotnie więcej osób, ocenia się na jeden milion, ale dokładnie nie wiadomo, bo kto oceni liczbę ofiar tak niewinnej choroby, jaką jest 'zwykła' grypa w Indiach, Chinach czy Afryce? Na AIDS od r. 1981 zmarło 25 milionów osób, gruźlica, tylko w r. 2005 pochłonęła 1.600.000 ofiar.
Prawdopodobieństwo, że spotka nas śmierć z powodu broni palnej (licząc przeciętny czas życia) wynosi jak 1:325. Szansa zginięcia w wypadku samochodowym wynosi 1:5.000. Na zamordowanie może liczyć 1 osoba na 20.000, a w wannie utopi się 1 osoba na 807.000. 
Takie samo prawdopodobieństwo śmierci szacuje się dla 'świńskiej' grypy. 

Tymczasem Wielka Brytania zamówiła 132 miliony szczepionek, z których wykorzystano 3%. We Francji zalega w lodówkach 90 milionów szczepionek z którymi coś trzeba zrobić, bo w grudniu się przedawnią. To samo we Włoszech, Niemczech itd..
Na zakup szczepionek i akcje z tym związane wydano wiele miliardów dolarów, oczywiście obcinając fundusze na inne potrzeby. Firmy farmaceutyczne stosują starą znaną i w Polsce zasadę 'po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się!'
Jest rzeczą oczywistą, że całe akcje epidemii grypowych zostały znakomicie wyreżyserowane przez wielki biznes farmaceutyczny, pod którego wpływami jest WHO. Ogłoszenie epidemii o najwyższym zagrożeniu było zwykłym nonsensem, jeśli nie przestępstwem. 
W zasadzie wszystko, o czym mówi konspiracyjna teoria manipulowania zdrowiem całego świata przez biznes, sprawdziło się. 
Wartość akcji różnych firm farmaceutycznych podskoczyły o 700%!

Przy okazji ogłoszenia pandemii przez WHO wyszła na jaw, niestety, niechlubna rola naukowców, medyków, biochemików, farmaceutów i speców branż pokrewnych. Straty moralne wynikające z podważenia prawdziwości opracowań naukowych jak i rzetelności badań są ogromne i będą rosły. Utrata zaufania do nauki oznacza utratę steru poczynań związanych z dobrem społecznym. Sprawa wymaga osobnego potraktowania.


Dysponent grantów do naukowca:
Masz pełną swobodę prowadzenia badań,
 byleś tylko doszedł do wniosków przedstawionych w kontrakcie

(o hiszpance p. tu

w tle - wirus świnski
[QZE06::024];[QEP77::001]2,3
Nr: 2327; w sieci: 6.2.2010

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

  Site Meter