Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545, vol. IX, No 2039  
Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Jedno zdumienie dziennie... 

.

Polska smarkateria polityczna.

Bronislaw Komorowski. Marszałek Sejmu: Jarosław Kaczyński sprzedał własny honor za 300 złotych. /20080922
....................................
Joachim Brudziński: "Sikorski - lord spod Bydgoszczy połknął kij od tyczki" /20080923
....................................
Kempa przywołuje  wypowiedź Niesiolowskiego opublikowaną w "Gazecie Wyborczej": My nie mamy postaci, które nas ciągną w dół, a oni mają Antoniego Macierewicza, Beatę Kempę, Joachima Brudzińskiego i Jacka Kurskiego - agresywnych nieudaczników, którzy na niczym się nie znają, tylko wrzeszczą - stwierdził Niesiolowski. 
....................................
Oskarżeni w procesie autorów stanu wojennego wychodzą z sali Sądu Okręgowego. 
Doszło do incydentu. Związkowcy z "Solidarności" krzyczeli do oskarżonych: "gdzie macie honor" i "co jeszcze robicie w tym kraju?". Oskarżeni wykrzykiwali: "hołota", "umyj się".
-----------------------------------
Nic dziwnego, że ton podejmuje hołota w listach do redakcji:
"Ty bolszewicka mordo o wyglądzie menela i robola (...). Ziejesz nienawiścią do ministra Z. Ziobry - bo ziejesz nienawiścią do prawdziwej inteligencji połączonej z elegancją i erudycją. Do poziomu Pana Ziobry nigdy nie dorośniesz. (...) Nasze przekleństwo dosięgnie Ciebie i Twoich najbliższych, na których rzucamy klątwę i przekleństwo. Gin szybko i boleśnie". / w listach
/20080926
....................................
W projekcie ustawy autorstwa PO zostaną odebrane przywileje emerytalne funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa PRL. Wszyscy, którzy pracowali w SB tracą przywileje bez względu na to czy w 1992 r. zostali pozytywnie zweryfikowani. Przywileje zostaną też odebrane członkom WRON. Wg Jerzego Szmajdzińskiego (SLD) to "prymitywna polityczna zemsta małych ludzi". 
Leszek Miller: „Zemsta politycznych chłystków". /20080927
Za ograniczeniem przywilejów emerytalnych jest 70% Polakow.
(sondaz SMG/KRC). /20080925
....................................
Krzysztof Wyszkowski, były działacz Wolnych Związków Zawodowych wytoczył byłemu prezydentowi proces za to, że ten nazwał go "małpą z brzytwą", "wariatem" i "chorym debilem". 
/20080926
....................................
Ludwik Dorn w wywiadzie dla "Dziennika": Obecny zespól kierowniczy PiS przypomina sułtana otoczonego przez dwór eunuchów. 
/20081004
....................................
Joachim Brudziński: Ludwik Dorn to taki wyleniały, a co gorsza zgorzkniały wezyr, któremu już pozostało tylko kiszenie czosnku czy ogórków.
/20081008
....................................
Poseł Palikot o szefie prezydenckiej kancelarii: Próbuje dźwignąć trupa, jakim jest dzisiaj urząd prezydenta i znów go wypchnąć na scenę polityczną , żeby jeszcze trochę na wrotkach albo łyżwach pojeździł.

Palikot porównał prezydenta Lecha Kaczyńskiego do "Breżniewa, którego się wkłada na wrotki, trzyma się z góry niewidzialne linki i się go pokazuje na lodowisku, że jeszcze jeździ". 
/20081006
....................................
Nie przewidujemy w składzie delegacji na przyszłotygodniowy szczyt UE w Brukseli pana prezydenta - poinformował premier Donald Tusk. Z kolei szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki oświadczył, że Lech Kaczyński udaje się na posiedzenie Rady Europejskiej. /20091008

wszystko z prasy

Obrzydzenie ogarnia, jak to się czyta, ale też i wstyd. Jak to się dzieje, że naród który przetrwał setki lat niewoli, jak tylko dochrapał się demokracji, ma u szczytu nawy państwowej bandę eunuchów politycznych, chłystków, nieudaczników, debilów, trupów, małp z brzytwą itp. itp.
Proszę zauważyć, żadnego z tych epitetów nie wymyśliłem sam, choć mógłbym jeszcze wiele dorzucić.
Wyzywają się jak smarkacze na wagarach. Czy możliwe by stać ich było na twórcze rozwiązywanie zagadnień państwowych? 
RA

[QZE04::052];[QEP62::224]
No: 2039; w sieci: 11.10.2008

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

v.46

  Site Meter