Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok IX; No 2008

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

.
 

Scenki z krajowego życia politycznego.

Trudno nie zauważyć, że pewne sceny z polskiego życia politycznego mają charakter czystej psychopatii. Nie wiadomo, czy Palikot zacznie za chwilę strzelać, czy rzuci się ze swoim fallusem na jakąś fertyczną dziennikarkę w ramach realizacji programu przyjaznego państwa (czy poseł Palikot ma pozwolenie na używanie broni w miejscach publicznych? To tak pytanie na boku. Jeżeli demonstrowany fallus jest jedynym fallusem Palikota, sprawa nabiera innego wymiaru prawnego i kwalifikuje się zapewne jako karalny ekshibicjonizm). Temu drugiemu panu też trudno odmówić szaleństwa i w minie i gestykulacji. 

Wiemy wszyscy, jak trudno jest zaaresztować posła, nawet kiedy stanowi publiczne zagrożenie. W najlepszym razie to wielomiesięczna procedura gadulstwa i przekrętów bez skutku. I tu przyszło mi na myśl estetyczne i skuteczne rozwiązanie. Bo chyba nie ma konstytucyjnego zakazu ubrania kogokolwiek w kaftan bezpieczeństwa, jeśli stanowi publiczne zagrożenie. Czy nie należy zaopatrzyć Sejm w eleganckie kaftaniki (obok) dla dobra Sejmu, opinii kraju na świecie i dobra samych szaleńców? Chyba Konstytucja nie zabrania odziać szaleńca w kaftanik, niezależnie czy to poseł, czy klient izby wytrzeźwień.
Najgorsze jest jednak to, że mamy demokratyczne wybory, że reprezentowanie Narodu to wielka rzecz, a szaleńcy i przestępcy wybierani są do najwyższych władz w wolnych, demokratycznych wyborach... 
Coraz trudniej przyznawać się do polskości za granicą.. A zachęcanie do tego pokolenia wyrosłego na obczyźnie jest  po prostu bezowocne. 

[QZE04::033];ART40014r6-Palikot;ART40015r9-062-Niesi
No: 2008; w sieci: 8.9.2008

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

v.85

  Site Meter