Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VII; No 1753
Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

 

Jedno zdumienie dziennie..

.
 

Sposób na przeciwnika. 

Ludzkość dysponuje niezliczonym mnóstwem środków i sposobów zabójczych. Jeśli tak popatrzeć na historię, to prawie wszystkie wynalazki miały na celu likwidowanie przeciwnika, od opanowania ognia do najwymyślniejszych akceleratorów, sputników, komputerów.. Pożyteczne zastosowania wynalazków są tylko ubocznym wynikiem technologii. Ale ciągle czujemy niedosyt w zakresie ludobójstwa, o czym świadczą wszystkie negocjacje pokojowe. 
Najwymyślniejsze środki masowej zagłady, bomby wodorowe, atomowe, neutronowe, megabitowe, gwoździowe nie zaspokajają naszych potrzeb na co dzień. Szczególnie czuje się potrzebę dyskretnego, precyzyjnie zaadresowanego, niewykrywalnego środka, żeby załatwić np. sąsiada lub konkurenta subtelnie i nieodwracalnie i mieć go z głowy na zawsze. 
Badania etnograficzne i archeologiczne wskazują, że istnieje taka metoda i stosowana była od tysiącleci (dosłownie) aż do naszych dni. 
Trzeba wykonać kukłę z dowolnego materiału (gałganki, glina, wosk, drewno) w miarę możliwości przypominająca adresata/adresatkę. Z odpowiednim namaszczeniem, pomagają zaklęcia lub przekleństwa, powtykać w miejsca wrażliwe szpilki, igły, ości itp. Potem rzecz należy zakopać w miejscu bliskim adresata. 
Co wymaga specjalnego podkreślenia - metoda jest zupełnie nieszkodliwa środowiskowo, czego nie można powiedzieć o innych, wymienionych tu środkach, a najważniejsze, że jest absolutnie niezawodna. Nie zdarzyło się dotąd, aby się nie spełniła. Jest tylko kwestia czasu. 
Sam próbowałem kilkakrotnie, wprawdzie, jak dotąd, bez skutku. Ale powtarzam sobie optymistycznie - to tylko kwestia czasu. 

 

Inny, poprzednio omawiany sposób na przeciwnika tu.

[QZE02::034];[QAB03::984]p121;[ART33010-1p15
No: 1753; w sieci:29.6.2007

 
.

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

v.56

  Site Meter