Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VIII; No 1688

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

 
.
 

Dania wykwintne.

Święta, warto więc pomyśleć o uroczystych, wykwintnych daniach, 

Kolosalną kanapkę z brie, roquette w awokadowej oliwie, czerwonego pieprzu, wykwintnej musztardy, sosu śliwkowego, i najważniejsze słynnej wołowiny australijskiej wagyu (której była mowa  ..krowy winem karmione) można dostać u MacDonalda (w wybranych filiach) za Ł85. Uwaga na kalorie - jedna porcja ma ich 2.500!

Za Ł333 można dostać w londynskim klubie nocnym Umbaba koktail 'Czarna Mańka' złożony z koniaku Henessy, szampana Dom Perignon z małym dodatkiem 'Creme de Mure' podanym w kryształowej szklenicy ze szpilą z 24-karatowego białego złota.

Hamburgera z truflami za ok. 100$ można dostać w nowojorskim 'Bistro Moderne' ale tylko w sezonie czarnych trufli. 

Samemu można łatwo zrobić wspaniały omlet. Bierzemy sześć jaj, jednego homara, dziesięć uncji kawioru, dodajemy śmietanki i szczypiorku i dalej postępujemy jak z przygotowaniem zwykłego omletu. Dla zaoszczędzenia trudu, omlet taki oferuje kuchnia nowojorskiego hotelu 'Parker Meridien' za około $900. 

Trufle w czekoladzie dostać można dostać za ok. $220 w 'Knipschildt Chocolatier of Connecticut', oczywiście w Connecticut. Są w niej prawdziwe czarne trufle francuskie. Pytać trzeba o Chocopologię. 

Kawior przydaje się do wszystkiego. Puszkę (1.8 kg) kawioru z 60-80 letnich jesiotrów można dostać za Ł125.000. Bardzo polecam. 

[QZE01::080];[QEP34::138]
No: 1688; w sieci: 4.4.2007

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

v.85

  Site Meter