Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VII; No 1594

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

                       

Jedno zbaranienie dziennie...

 
 

 Nobel dla Jaruzelskiego.

Wobec takiej sytuacji prawnej postawieni zostali Polacy w grudniu 1981:

Znamienne było to ostatnie stwierdzenie: 

 

Koszty prowokacji zapłacisz Ty i Twoja Rodzina!

W ten sposób wpisano nas automatycznie do klubu - Hitlerowskie Niemcy, Stalinowska Rosja i szereg systemów prawnych średniowiecza, kiedy to na rozwałkę, do obozu, albo na stos posyłano całe rodziny przestępców dla pełnego wykorzenienia zła i osiągnięcia społecznego pokoju.
To chyba miał na względzie znany polski filozof, fanatyczny marksista, Adam Schaff (1913 - 2006), jedyny polski marksista z akademickimi dystynkcjami (doktorat w zakresie filozofii uzyskany na Uniwersytecie Moskiewskim w roku 1945) kiedy to w 'Polityce' 22 stycznia 1983 wpadł na pomyśl zgłoszenia kandydatury Jaruzelskiego do Pokojowej Nagrody Nobla.
Pomijając horrendalną śmieszność samego pomysłu, jedno trzeba oddać profesorowi Schaffowi - trzeba uznać jego maniakalna wierność doktrynie. Adam Schaff, już w latach trzydziestych, jako pracownik Uniwersytetu Lwowskiego namawiał studentów do zapisywania się Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Robił to w czasie, gdy wiedziano o stalinowskich procesach a Ukraińcy za miedzą umierali z głodu dzięki m.in. działalności Komunistycznej Partii Ukrainy! 
Jego dzieła studiować musieli swego czasu studenci wszystkich kierunków na uniwersytetach i uczelnich wyższych w Polsce. 
Cóż, było, minęło, ale pamiętać warto i trzeba. 

[QZE01::011];[QEP45::060]a;[TZE02::235];[QEP45::073]
No: 1594; w sieci: 16.12.2006
 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia


v.85

  Site Meter