Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545 
No 1545

Jedno zbaranienie dziennie...

 

 zestawienia tematyczne 

Niezbywalne prawo bycia głupcem.

 

Każdy obywatel ma prawo być głupcem czy niedouczonym. Jest to niezbywalne prawo każdego obywatela, także Polaka. Można tylko kwestionować prawo do wykazywania 'wojującej głupoty' jako coś szkodliwego, a czasem niebezpiecznego. Wojująca głupota przybiera szczególnie obrzydliwego charakteru kiedy przejawiają ją osoby na stanowiskach, osoby które dochrapały się stanowisk czy to przypadkiem, czy przez partyjne kolesiostwo. 

...  teoria ewolucji to kłamstwo. Mam przekonanie, ze to pomylka, która zalegalizowano jako obowiązująca prawdę. Dla mnie to opowieść o charakterze literackim, mogłaby np. stać się kanwą filmu science fiction. To w zasadzie luźna koncepcja niewierzącego starszego pana, który tak właśnie widział świat. Może dlatego, że był wegetarianinem i zabrakło mu ognia wewnętrznego.
Nie zabrakło natomiast ognia wewnętrznego wiceministrowi edukacji Miroslawowi Orzechowskiemu do głoszenia takich poglądów. 

Darwinowska teorie ewolucji powinno się wycofać z programów nauczania. 
Taki pogląd propaguje w Europarlamencie Maciej Giertych.

I to ich obu zgubiło. Stanęli w wyraźnej sprzeczności z papieską interpretacją ewolucji (wygołoszoną prwie dokładnie dziesięc lat temu), a dla katolika to rzecz wiążąca i święta. 

W dobrze poinformowanych źródłach partyjno-religijnych wiadomo, że zostali oni zapisani w diabelskich kronikach i ostrzy się na nich piekielne narzędzia. Zresztą Giertych już wygląda, jakby go coś kluło z tyłu. Nie lepiej ma sie też Orzechowski. 

Niepokoi jednak beznadziejny poziom umysłowy obu skazańców. Giertych, jako profesor dendrologii powinien był liznąć nieco biologii - tak podejrzewa p. prof. Zofia Kielan-Jaworowska. Widocznie jednak chodził na wagary, a nie na wykłady. Do wiceministra nie mam pretensji. Głupek i tyle, no i ma prawo być głupcem, jako osoba prywatna. Pretensje przenoszę na kolesiów rządowych. 

Najbardziej jednak niepokoi mnie wyznanie wiceministra Orzechowskiego, który zapytany o kwestię tolerancji, oświadczył:

"O, świat sobie już radził bez tolerancji i poradzi sobie dalej. Nie może być tak, że kilku maniaków będzie decydowało o losach cywilizacji...".

To oświadczenie wymaga niewątpliwie zasadniczych wyjaśnień rządowych no i chyba postępującej za tym dymisji.

[QZE00::080];[QEP42::190]164,175,191; No 1545
w sieci: 21.10.2006

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

v.47

  Site Meter