Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VII; No 1376
Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Złotych myśli kilkoro...


 

 ( ser. CXXVI)

.

 Strasznie jest przykro czytać wypowiedź Olbrychskiego,
a już nie do wytrzymania jest świadomość, 
że będąc Polakiem nie pozostaje nic innego, 
jak podpisać się pod tym obiema rękami!
Ile jeszcze lat trzeba Polakom w kraju, by się ocknęli?


"Jako jeden z wielu milionów Polaków zapewniam prezesa PiS-u, że wejście Leppera do najwyższych władz państwowych i wmawianie nam w stylu Lenina, Stalina, Bieruta i Gomułki, że na to właśnie czekaliśmy, obraża przytłaczającą większość z nas. Obraża nasze poczucie demokracji, godności, inteligencji, przynależności do Europy. Kaczyński o tym chyba świetnie wie, bo wygłaszając te coraz większe androny, wygląda coraz mniej pewnie. Gdybym miał zagrać średniej klasy polityka, którego sytuacja przerosła, mam gotowy model. Ale nie jesteśmy w kabarecie. To jest Polska.

Polska ojca Rydzyka i przewodniczącego Leppera cieszyć może tylko najczarniejsze siły władz rosyjskich.

A wspaniali Rosjanie, których ciągle mam szczęście znać, patrzą na nas z osłupieniem. ... Reszta świata już z nas tylko chichocze.

W XVIII wieku Europa odetchnęła z ulgą. Trzy kraje normalne, przewidywalne, jak na owe czasy, dokonały zaboru czwartego kraju. Kraju głupiego i swarliwego. Rozbiory. Teraz nikt nie miałby ochoty nawet nas rozbierać!  .........

Podpisuję się obydwoma rękami pod wszystkimi najgorszymi opiniami na jego temat, jakie padały również z ust takich autorytetów jak bracia Kaczyńscy i polskie sądy. Nawet "Gazeta" w tym samym wydaniu z 14 kwietnia przytacza ich kilka.

Od siebie dorzucę, że przewodniczący Lepper od 1989 r. jest jednym z największych szkodników w życiu publicznym naszego kraju. Po jego telewizyjnych wystąpieniach wielu Polaków wietrzy pomieszczenia, jakby telewizja była zapachowa. ...

Moim życzeniem świątecznym jest to, aby A.L. ulżył sobie na mnie a propos "papy". A ja w obronie koniecznej postaram się sprawić w tych niewesołych czasach milionom Polaków odrobinę radości.

Daniel Olbrychski

podrzucił niezawodny Klimek z Kanady
podobizna Leppera z prasy polskiej
[QZM01::040];[QEP35::040]
w sieci: 29. 4. 2006

 

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


maj 2006

v.44

  Site Meter