Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VII; No 1371

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zbaranienie dziennie...

 

.

Jeszcze Polska nie zginęęę...

"Jeśli ktoś uważa, że ja zrobię wszystko, żeby być wicepremierem to się myli. Ja jeszcze wyżej mierzę.. w przyszłości zrobimy tak, że przywódca naszej partii będzie nie wicepremierem, tylko premierem i prezydentem". (Andrzej Lepper; prasa, 22.4.2006)

"Fakt" podaje w tabeli wyniki sondażu na najgłupszego (pierwsza liczba) i najmądrzejszego polityka (druga): 1. Andrzej Lepper (Samoobrona) 38/10%. ...
... Gdy tylko "Fakt" dostał wyniki badania, natychmiast zadzwonił do zwycięzcy w kategorii najgłupszego polityka. "Lepper po prostu się wściekł. Nie będę tego komentował!" - grzmiał.
(prasa, 26.4.2006)

Kilka lat temu prasa donosiła: 
Wedlug Andrzeja Leppera jego przeciwnicy polityczni to najczęściej: złodzieje, gnojki, gówniarze, degeneraci, zdrajcy, targowiczanie. Lider "Samoobrony", organizator trwających od poniedzielku rolniczych blokad dróg (
informacja podana w czasie osławionych blokad), ... [to] absolwent technikum rolniczego. Był członkiem PZPR do 1980 r. Gospodaruje w Zielnowie k. Darłowa. Od 1992 r. przewodzi "Samoobronie" . Mówił o sobie: "Nie jestem komuchem". Twierdzi, że "Żydzi to najgroźniejsza nacja dla Polski", ale nie uważa się za antysemitę. Mówił, że "Solidarność" to dziecko CIA i KGB". Krytykuje polityków i Prymasa. Z jego organizacją był związany skrajny nacjonalista Janusz Bryczkowski. ... Jest przekonany, że należy do najmądrzejszych ludzi w Polsce; "Z Balcerowiczem o ekonomii też mógłbym pogadać". W wyborach prezydenckich 1995 r. twierdził, że wygra w 1 rundzie. Dostał 1,3 proc. głosów. .... Chwalil się , że miął 72 sprawy w sądach i kolegiach. Za pobicie zarządcy gospodarstwa w Kobylnicy skazano go w 1997 r. na półtora roku z zawieszeniem na trzy lata (w 1994 r. trafił za to do aresztu na dwa miesiące, wyszedł z powodu choroby żony). W 1995 r. kolegium ukarało go grzywna (500 zł) za znieważenie wojewody toruńskiego. W 1997 r. sąd skażał go za lżenie najwyższych organów państwa (np. o ówczesnym premierze Olszewskim mówił "pijak i degenerat") na rok więzienia z zawieszeniem na dwa lata i 3 tys. grzywny (jak dotąd, lista znacznie się rozrosła).

[QZD09::026];[QEP35::036];[QEP35::071]
w sieci: 29. 4. 2006

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia


kwiecień 2006

v.85

  Site Meter