Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VII; No 1279
Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Złotych myśli kilkoro...


 

 (ser. CXIV)

.

.. o pięknie.. (6)

Ładna partnerka podnosi status mężczyzny. Kiedy pokazuje się ludziom zdjęcie mężczyzny w towarzystwie bardzo atrakcyjnej kobiety, opisując ją jako jego partnerkę, twierdzą oni, że jest on bardziej inteligentny, pewny siebie i sympatyczny niż kiedy pokazuje się im to samo zdjęcie, przedstawiając kobietę jako przypadkową znajomą. ... Co się dzieje, kiedy to kobieta jest z przystojnym partnerem? Nic. Nie jest postrzegana ani jako bystrzejsza, ani bardziej sympatyczna.

 Nancy Etcoff

 
Kobiety nie szukają przystojnych mężczyzn, szukają facetów z pięknymi kobietami. 

Milan Kundera

 

We wszelkiego rodzaju zawodach kobiety zarabiają około 70% tego, co mężczyzna wykonujący tę samą pracę. Jeśli jednak chodzi o pokazywanie ciała, dyskryminacja płciowa działa na odwrót. W roku 1994, podał magazyn „Forbes", trzy top- modelki zarobiły odpowiednio 6,5 mln dolarów (Cindy Crawford), 5,3 mln dolarów (Ciaudia Schiffer) i 4,8 mln dolarów (Christy Turlington). Honoraria modeli są zwykle najwyżej sześciocyfrowe: w grupie najlepiej opłacanych modeli i modelek mężczyźni zarabiają dziesięć procent tego, co kobiety. W przypadku mniej znanych modeli, których zarobki nie przekraczają stu tysięcy dolarów, kobiety zarabiają dwa razy więcej niż mężczyźni.

Nancy Etcoff 

 

Jakie to wspaniałe - rzekł ksiądz do ogrodnika - widzieć ile piękna może dokonać Bóg razem z człowiekiem.
Pewnie ksiądz ma rację - odrzekł ogrodnik z godnością - ale powinien ksiądz widzieć to miejsce kiedy Bóg sam nim zawiadywał..

John Camp (1973

 

QNT30-081;RIO28-014;RIO21-029
w sieci: 22.1.2006

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


kwiecień 2005

v.44

  Site Meter