Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VII; No 1266

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

 
.i

 

 

Co jest dla pań najważniejsze w życiu.

Dziewięćdziesiąt pięć procent kobiet (brytyjskich) przekłada szczupłość sylwetki nad inteligencję (wysokie IQ). Dla 29 procent kobiet najbardziej przykra jest wizyta u dentysty, dla 16 % poszukiwanie nowej pracy, ale aż 40 % pań najbardziej boi się wkraczania do przymierzalni, gdzie nie da się ukryć przed sobą tycia przymierzając nowe łaszki. 
Równocześnie jednak prawie połowa kobiet porzuca po tygodniu przestrzeganie diety, jaką poprzysięgły sobie z okazji np. Nowego Roku. Dla zachowania twarzy, przy równoczesnym zaspokojeniu pokusy, gotowe są dojadać w samotności, chować jedzenie w pralce, ukrywać w woreczkach niby to z mąką, chować nawet w rękawach. A frustracja związana ze świadomością niedotrzymania nałożonego reżimu prowadzi do dalszego przejadania się.. i kółeczko się zamyka. 
W damskiej opinii publicznej za najbardziej seksiastą uważana jest piosenkarka Beyoncé Knowles. Chudziutkie toto, na dodatek nogi nie schodzą się u niej we właściwym miejscu.. Bardziej zaokrąglone damy jak Charlotte Church, Dawn French and Nigella Lawson też uzyskują wiele głosów, ale co u innych nazwać można wdzięcznym zaokrągleniem, na własnym ciele kobiety uważają za niedopuszczalny tłuszcz i koniec. 
Dziwne, że przy takim nastawieniu do sylwetki nie wraca się do gorsetów, jak u góry na tej stronie. Oczywiście teraz nie byłyby potrzebne służące ani modyfikowane rowery. Sprawę mógłby załatwiać jakiś robot odpowiednio oprogramowany (podsuwam myśl Japończykom). 

[QZD08::037];[QEP30::057]
w sieci:15. 1. 2006

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


styczeń 2006

v.85

  Site Meter