Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VII; No 1254

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

 
.

Z Dorotą podróże na miotle (internetowej).

Dorota wpada do mnie o każdej porze dnia i nocy poprzez internetowe łącza i natychmiast porywa mnie w opętańczy taniec po najróżniejszych kontynentach, kulturach, językach, obyczajach, nurza mnie w polityce, historii, technice, różnych dziedzinach nauki i intelektualnych zakamarkach jak i szaleństwach ludzkości. Robi to kilka razy na tydzień i wtedy szasta mną jak tajfun zdechłym cielakiem. Nigdy nie wiem jaka będzie trasa, gdzie będzie koniec i kiedy porzuci mnie uciekając w nieznane tą sama bramką internetową. A wszystko za sprawą seryjnej witryny internetowej, która nosi nazwę "Internet według Doroty, czyli stronniczy przewodnik po ciekawych stronach WWW" (Zajrzyj tu, bo warto). 
W czasie ostatnich kilkunastu miesięcy (taniec Doroty trwa już prawie dwa lata) nie było kontynentu, który by nie odwiedziła, ani dziedziny nauki czy sztuki, o którą by nie zahaczyła. Niezwykłość szaleństw polega na tym, że są one niezwykle spolegliwe, wszędzie zostawia precyzyjne, czynne adresy odwiedzanych stron, prawie zawsze są jakieś przykładowe ilustracje, do niektórych załącza niezwykle trafne, lakoniczne uwagi. 
Wedle dostępnych tu danych Dorota jest przepiękną brunetką*), zapewne dziewicą*), lub wprost przeciwnie*), niezwykle umózgowioną*), rzadko tylko pija krew dzieci*), diabła we wiadome miejsce nie całuje, bo na sabaty nie jeździ z tego powodu, że nie ma sobie równych czarownic, z którymi warto by się spotykać*), i z dużą dowolnością posługuje się nowoczesnymi środkami komunikacji (p. podobizny na miotle). Niestety, nie jest zbyt komunikatywna. Nie odzywa się na błagania o kontakt. To pewnie takie są zasady tego zawodu.  

A na poważnie to witryna Doroty jest przykładem wspaniale prowadzonej strony internetowej i dobrą ilustracją możliwości tkawiących w Internecie, byle właściwie wykorzystywanym. 

*) przepraszam, jeśli trafiłem w któreś sedno.. 

[QZD08::030];[QEP29::023]
w sieci: 1.1.2006

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


grudzień 2005

v.85

  Site Meter