Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok 6, No 962

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

 zestawienia tematyczne 

.

Piękno spod chirurgicznego noża.

Niedawno (grudzień 2004) w Pekinie dwadzieścia pań i panienek walczyło o Miss Chin w dosyć niezwykłej i nowatorskiej konkurencji - Miss Sztucznej Piękności. Do konkursu zostały dopuszczone tylko te panie, które poddały się chirurgii plastycznej. Nie było granic wieku, wśród dopuszczonych do finału były panie od 17 do 62 lat. Walczono o laury w różnych kategoriach, między innymi w kategorii największych zmian wprowadzonych przez chirurgię plastyczną, najpiękniejszej sylwetki i najciekawszej osobowości. 
Pierwsze miejsce zajęła Feng Qian (22). Piękność i sukces zawdzięczała zastrzykom botoxu oraz chirurgii powiększającej oczy (charakterystyczne azjatyckie szparki oczne), usuwającej nadmiar tłuszczu z policzków i talii. Sama ma zamiar poświecić się temu zawodowi.

Powszechne zainteresowanie wzbudziła Liu Xiaojing, która zaledwie trzy lata temu była mężczyzną.  Otrzymała też jedną z nagród. Jak widać na fotografii, operacja twarzy była bardzo udana. Reszty nie pokazano. 
Najstarsza z zawodniczek, 62-letnia Liu Yulan występowała pod hasłem - piękność przed wiekiem. 
Aby uniknąć fałszerstwa wszystkie uczestniczki musiały przedstawic zaświadczenie lekarskie potwierdzające poddanie się operacji plastycznej. 

[QZD04::067];[QEP08::067]
w sieci: 12.3.2005


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


luty 2005

v.53

  Site Meter