Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VI; No 1177

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

 
.
 

Rozczarowania. 

"Jestem wściekły, nie tylko rozgoryczony - ... Kiedy walczyłem o demokrację, myślałem, że rodacy zrobią z niej użytek, dzisiaj się zastanawiam. Trzeba było utrzymać sowietów, komunę, ZOMO, pały - może za krótko to wszystko trwało i dlatego takie wnioski moi rodacy wyciągnęli. 
- Po co tyle udręki, rewizji, palowania, aresztu. (...) Jest moment, w którym ojczyzna jest w potrzebie, ojczyzna wymaga dobrych wyborów, a co najmniej udziału w nich. Obywatele sobie lekceważą. Po co była ta walka?...
Skad biorą się politycy? Z kosmosu? Z tego narodu! Tu, tu i teraz! Jak naród nie chce należeć do partii, nie chce brać udziału w dyskusjach, nie chce kandydować - takich kandydatów podrzuca, no to mamy to, co mamy. Czy my nie potrafimy korzystać z wolności, z demokracji? Ja czegoś tu nie rozumiem?!... "

Lech Wałęsa


...ile wieków minęło od tego czasu...?


Inny cytat jako komentarz wyjaśniający:

"Wg. prawa Brzezińskiego tak długo będziemy wychodzić z komunizmu jak długo on trwał, czyli w Polsce 2 pokolenia, albo 50 lat. "

Rzecz jednak komplikuje się tym, że w Polsce nigdy nie mięliśmy komunizmu. Była władza miernoty, chamokracja, imbecylokracja. Z komunizmu być może można przejść do demokracji. Czy z chamokracji można, oto jest pytanie.       /RA

Wałęsa: "Fakty" 9.10.2005
[QZD07::060];[QEP25::102];[QNT59::058];ART31-015-198
w sieci: 16.10.2005

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia


październik 2005

v.85

  Site Meter