Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VI; No 1113

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

 
.
 

Nalepperowywanie kraju. 

Nalepperowywanie, piękny słowonowotwór z prasy, ale w tejże prasie znajdujemy:

"Już nie tylko Samooobrona*) ale i LPR zamierza finansowo dyscyplinować swoich kandydatów. W obydwu partiach, kto chce kandydować, musi podpisać weksle in blanco na kilkaset tysięcy złotych, które będzie musiał spłacić w razie opuszczenia partii przed końcem kadencji [i pewnie w razie wydalenia z partii(?)/RA]. LPR [jak sama nazwa wskazuje/RA] domaga się dodatkowo od swoich kandydatów zobowiązania do zatrudnienia w biurach poselskich wskazanych przez partie osób, z pensją nie mniejszą niż 5 tys. zł."

Czytam, i nie mogę uwierzyć. Jak to możliwe, żeby w demokratycznym państwie otwarte organizowanie mafii było legalne. PZPR i jej pomioty też działają na zasadach mafijnych, ale robią to skrycie, jakby czując, że coś w tym jest przestępczego, obojętnie co na to mówi prawo. 
Wyobrażam sobie jakie by było piekło, gdyby jakiś partyjny watażka czy przygłup coś takiego tu uruchomił. Chyba takie sztuczki by nie przeszły nawet w Zambii czy Mauretanii..  
Najbardziej ponury jest jednak fakt, że tak znaczny procent Polaków uważa, że wszystko jest w porządeczku... Chciałoby się wierzyc, że to wynika tylko z pozbawienia się mozliwości wyboru...

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Z dobrze poinformowanych źródeł nowozelandzkich wiadomo, że natchniony (jak widać na obrazku) Wódz, będzie tym sejmowym scyzorykiem obcinał partyjnym judaszom głowy, albo jeszcze co ważniejszego..

*) Tak mi się skojarzyło. Mieliśmy w historii organizację która nazywała się "Selbstschutz", czyli dosłownie 'Samoobrona'. Niektórzy selbszucy zawiśli na szubienicach zlinczowani przez rodaków, zanim jeszcze zorganizowano jakiekolwiek sądy w 1945 roku 

[QZD07::011];ART35019-15;[QEP21::100] 
w sieci: 7.7.2005

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


sierpień 2005

v.85

  Site Meter