Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VI; No 1036

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

 
 
 

Pożytki z telewizji. 

Istnieje doskonały sposób na zrobienie z telewizora sprzętu na prawdę pożytecznego, dającego wiele zadowolenia i radości życia w pełni zabezpieczonego przed wszelką pornografią, przemocą i politycznym oszustwem. 
Bierzemy telewizor, wypatroszamy jego elektryczne wnętrzności, w miejsce ekranu wstawiamy delikatną siateczkę, tył zabezpieczamy siateczką z małymi drzwiczkami.  
Teraz już tylko wystarczy wpuścić ptaszki, na przykład papużki, i mamy autentyczną, nie denerwującą, nie dezinformującą rozrywkę dla całej rodziny i kota. 

Wynalazek portugalski, jak dotąd nie został opatentowany.

[QZD06::040];RCP05071-32-107
w sieci: 21.5.2005

 

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


kwiecień 2005

v.85

Informacja i zapytanie. Witryna poświęcona ciekawostkom rozrosła się znacznie i uzyskała status sieciowego periodyku. Zawiera grubo ponad 1000 pozycji. Związana z nią kolekcja książek, często rzadkich i niedostępnych w bibliotekach zawiera kilkadziesiąt pozycji i także się rozrasta. Odwiedzalność stron jest bardzo wysoka i sięga obecnie ponad 1300 czytelników dziennie (a bywa ponad 1900). Specjaliści internetowi twierdzą, że to bardzo wiele jak na stronę niekomercyjną. I pewnie w związku z tym padały pytania Czytelników, czy kolekcja moja jest dostępna na płytach CD. 
Odpowiadam: Tymczasem nie jest, choć w szeregu przypadków wysyłałem zainteresowanym osobom  kolekcję dla ułatwienia ich pracy. W związku z tymi zapytaniami noszę się z myślą udostępnienia całości ciekawostek i biblioteki na płytach. Ciekaw jestem jaka liczba osób skłonna byłaby nabyć taką płytę po minimalnych, niedochodowych kosztach (materiał, kopiowanie, koszta bankowe, przesyłka lotnicza). Wedle wstępnych przymiarek cena takiej płytki wynosiłaby to około 20-25 NZ$ (~ 40-50 zł) płatnych poprzez internet). Uzupełnianie zbioru w postaci okresowo dosyłanych nowości w formacie zip też byłoby do zrealizowania. 
Zwracam się z zapytaniem do Państwa czy inicjatywa taka warta jest podjęcia. 
Proszę uprzejmie o przesłanie krótkiej informacji w rodzaju 'jestem zainteresowana/ zainteresowany nabyciem płytki z opisaną zawartością na podanych warunkach (adres: antora@ihug.co.nz).  

Site Meter