Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VI; No 1006

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

 
.
 

Zwrot mody ku naturze.

We współczesnym świecie, gdzie mieszkamy i pracujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach, podróżujemy w klimatyzowanych samochodach podstawionych pod drzwi wejściowe, ubiór staje się anachronizmem. 
O ile dawniej rola ubioru polegała na utrzymywaniu ciała w optymalnej temperaturze, teraz jego zasadniczą rolą jest zdobienie i określanie pozycji społecznej nosiciela. Wszystkie plemiona ludzkie, niezależnie od stopnia rozwoju, ozdabiają się, co wydaje się wyróżniać Homo sapiens od zwierzęcej braci. Goły człowiek (bez ubrania, jak np. w tropiku) dopiero wtedy jest nagi, kiedy nie jest ozdobiony. Nic dziwnego też, że możemy pozbyć się ubrania, ale nigdy nie pozbędziemy się stroju. 
Obecnie daje się zauważyć zwrot mody ku naturze - strójmy się bez stroju - strójmy się bezpośrednio na skórze. Może to być skaryfikacja czy tatuaż, które stają się coraz powszechniejsze, ale może to być też efektowne ozdabianie się kolczykami z dodatkiem różnych fatałaszków. 
Najpierw należy wszczepić sobie serię srebrnych czy złotych kolczyków w starannie dobranym układzie. Potem przewlekamy efektowne tasiemki i strój gotowy. 

   

Olbrzymie tu pole do wyrażenia gustu i prawdziwej, naturalnej elegancji zasznurowanej przy pomocy kolczyków wszczepionych w zdrową skórę niezbyt zdrowych umysłowo  elegantek/ów.

 

[QZD05::091];ART34-013
w sieci: 25.4.2005

 

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


kwiecień 2005

v.65

  Site Meter