Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok VI; No 987

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Jedno zdumienie dziennie...

 
.
 

Lesbijski żołnierz.

Anastasius Lagrantinus Beuerlein dezerter z armii saskiej, został złapany w roku 1708 i los jego był przesądzony. Szubienica. W trakcie przygotowań do egzekucji okazało się jednak, że to kobieta. Tak uszła z życiem niejaka Catharina Margaretha Linck. Była to niewiasta o bardzo urozmaiconym życiu, które się dosyć marnie skończyło. 
Odznaczała się niezmierną pomysłowością. Służba w wojsku udawała się jej dlatego, że zmajstrowała sobie odpowiednie narządy ze świńskiej skóry uzupełnione kuleczkami ze świńskiego pęcherza. Przepadała za dziewczynami i rzekomo ze skutkiem. Po tym wymknięciu się katu dołączyła do religijnej grupy inspirantów - coś w rodzaju wędrujących kwakrów, miewała widzenia i ekstazy religijne. Chodziła w męskim przebraniu, aby zachować czystość. Potem przez kilka lat zmieniała strój w zależności od okoliczności, przeszła na katolicyzm, potem wróciła do protestantyzmu, i tak kilka razy. 
Jako się rzekło, miała nieopanowany skłonność do dziewczyn, aż w roku 1717, jako mężczyzna, ożeniła się z Katarzyną Małgorzatą  Mühlhahn (Catharina Margaretha). Ta jednak odkryła, że małżonek jest kobietą, i to po niczym innym jak tylko po .. siusianiu. 'Mąż', nie jak inni mężczyźni, zawsze obsikiwał sobie buty, choć zakładał sobie rożek dla dokonywania tej czynności. Niestaranność w zakładaniu rożka zgubiła dzielnego wojaka. 
(p. następna notka)

[QZD05::046];[TZE04::133];[QEP16::089];987
w sieci: 10.4.2005

 
.

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


styczeń 2005

v.55

  Site Meter