Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545 
No 906

Jedno zdumienie dziennie...

 

 zestawienia tematyczne 

.
 

Naród wybrany a piękniejsza połowa rodzaju ludzkiego.

Jak to jest z tymi osiągnięciami naukowymi i intelektualnymi różnych przedstawicieli naszego gatunku? 
Niezmiernie interesujący artykuł zamieściła w sieci pani Ilana Mercer.

Podkreślić trzeba, żeby odżegnać się od antyfeminizmu, że jest to pani Mercer. Powołując się na poważne studium na temat osiągnięć ludzkości, podsuwa ona pod rozwagę fakty, o których wszyscy jakoś wiemy bez analizy, ale rzeczowego zestawienia, postawienia kropki nad i, oraz wyjaśnienia przyczyn stanu rzeczy ciągle brak. A wiele przy tym zacietrzewienia i wojaczki. 
Postawmy sprawę brutalnie: 
Na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat kobiety, a więc połowa rodzaju ludzkiego, zdobyły tylko 2 procent nagród Nobla w zakresie nauk przyrodniczych i 8 procent w zakresie literatury. 
W tym samym czasie Żydzi (Żydzi i żydzi razem wzięci), stanowiący zaledwie 0.5 procent populacji ludzkiej, zdobyli 32 % nagród Nobla w zakresie medycyny, 32 % w zakresie fizyki, 39 % w zakresie ekonomii (29 % w naukach przyrodniczych razem licząc). 
Różne można wysuwać hipotezy dla wyjaśnienia tej anomalii. Choćby to, że kobiety mają ciekawsze rzeczy do robienia niż paranie się nauką (z czym w zasadzie można się zgodzić), że w Komitetach Noblowskich wszechwładnie panuje mafia antyfeministów, że opanowane są one przez Zionistów, że niezawodnie sprawdza się hipoteza spisku żydowskiego,  itd itp. Ale fakt jest faktem, że Żydzi w osiąganiu laurów w zakresie najogólniej pojętej kultury i cywilizacji mają na swoim koncie około 600 do 1000 razy więcej osiągnięć na głowę Żyda w porównaniu do podobnych osiągnięć na głowę Kobiety. 
Przytłaczająca to i niepokojąca różnica. Autorka zaznacza przy tym, że emancypacja kobiet i żydów rozpoczęła się w tym samym mniej więcej czasie, to znaczy pod koniec dziewiętnastego wieku.
Nie przychodzi mi do głowy żadna hipoteza robocza poza wyświechtanymi banałami. Może ktoś to wyjaśni? 

[QZD04::094];[QEP08::141]

 
.

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


styczeń 2005

v.55

  Site Meter