Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545 No 809

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

 zestawienia tematyczne 

.

 Higiena peruk.

Peruki stają się coraz bardziej popularne. To prawda, że jest to niejako trend 'podziemny', ale fakt jest faktem. Przecież żaden minister, żaden prezydent czy polityk nie pokaże się na ulicy ze swoją twarzą. Wysiada ze swojej kulo- i rakieto-odpornej limuzyny w podziemnym garażu i natychmiast służba zakłada mu perukę i zmienia twarz, bo snajperzy tylko czekają na moment nieuwagi. 

Ale na to czekają też wszy, które przecież muszą pić. Peruk nie można prać, bo się zniszczą. Dawniej walczono z wszawicą perukową przez pałkowanie peruki założonej na masywnym manekinie. Nie zapewnia to jednak pozbycia się plagi i może nasuwać pałkującym dziwne myśli. Potem zbawieniem było DDT. Okazało się jednak, że DDT jest generalnie szkodliwe, oprócz tego owady potrafią się przyuczyć nawet do jedzenia DDT. 
I jak zwykle w takich przypadkach, trzeba było wrócić do starych, niezawodnych metod. Metodą taką okazał się wypiek peruki w bochenku chleba. Wysyłamy służbę po bochenek chleba, tylko nie do supermarketu, gdzie chleb jest pokrojony. Musi to być duży, cały bochen chleba. Wydłubujemy z niego środek, układamy we wnęce perukę, wstawiamy do piekarnika na 30 minut. Studzimy, i peruka jak nowa, puszysta, weszki są, ale upieczone, gnidy są, ale ugotowane. 

[QZD03::067];RCP05021-BREW


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


lipiec 2004

v.53

  Site Meter