zestawienia tematyczne 


 

Broń zaczepna współczesnej kobiety (I). 

Spójrzmy brutalnie prawdzie w oczy. Współczesna kobieta musi używać na co dzień broni zaczepnej, inaczej grozi jej nieistnienie jako kobiety. 
Im bardziej kobieta a mniej dziewczyna, tym konieczność posługiwania się bronią zaczepną jest większa, wręcz staje się koniecznością, bez której ani na krok. Nie zdradzę tajemnicy mówiąc, że mężczyźni tracą swą zaczepność oraz to, co nazywało się wirulentnością czy męskim temperamentem. Przytłamszeni codziennymi obowiązkami, robieniem pieniędzy, samochodowym haszyszem i kacem związanym z poszukiwaniem parkingu, coraz mniej mają ochoty na zalecanki, coraz mniejsza jest ich inwencja w zdobywaniu damskich serc i wdzięków. Mówimy tyle o niezależności, o tym „jak zrobić to sama”, ale nie dajmy się zwariować. Co tam wiele gadać, chłop to chłop. I to dobry chłop, we właściwym czasie, miejscu i o właściwej kondycji jest potrzebny i basta. I tak chyba będzie jeszcze przez kilka pokoleń zanim rewolucja genetyczna wszystko to przewróci do góry nogami.. 

Rzecz jednak w tym jak zdobyć go w sposób humanitarny, najlepiej na dodatek tak, żeby nie wiedział o tym że został zdobyty, no i rzecz bardzo ważna, aby go nie uszkodzić, aby nie stracił tego, na czym zdobywającej najbardziej zależy - aby w dalszym ciągu był mężczyzną ze wszystkimi swoimi zaletami, i to najlepiej wyłącznie własnym mężczyzną. Aby to osiągnąć uciec się trzeba do walki o niego, oczywiście do walki o osobnika, który jest tego wart. 

Przyjrzyjmy się teraz arsenałowi, jakim dysponuje każda z kobiet, czy to z natury rzeczy, czy to dzięki przemyślności ludzkiej. 
Przede wszystkim ostoją tego arsenału było, jest i będzie ciało. Jest to o tyle broń niezwykła w kategoriach strategii i taktyki walki, iż zaliczać ją musimy do wszystkich trzech rodzajów broni, to znaczy do broni zaczepnej dalekiego zasięgu, średniego zasięgu i do broni zaczepnej najkrótszego zasięgu, a w pewnym sensie także do broni osobistej.

(cz. II)

 

[QZD00::001];[PCN2::029]/20010221

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


luty 2004

v.42

  Site Meter