zestawienia tematyczne 


 

 Pochówek w pocztówce.

Ludzie wymyślili na przestrzeni dziejów różne formy pochówku, od balsamowania w piramidach, do ćwiartowania przed podaniem sępom, można być pochowanym w ziemi, na drzewie, w morzu, czy w kosmosie, jak to oferują różne firmy amerykańskie. 
Bardzo elegancki i atrakcyjny dla miłośników przyrody pochówek oferuje 'Creative Cremation' z San Francisco w Kalifornii. Już sama nazwa firmy brzmi zachęcająco -'Kreatywna Kremacja'. 
Po kremacji prochy (cremains - jak to nazywają Amerykanie), oczyszcza się magnesem z resztek metali, miele dokładnie i dodaje się do masy papierniczej przygotowanej chałupniczo do produkcji papieru . Ale nie dość na tym. Do tego dodaje się nasionka roślin, które kremant (?) szczególnie lubił. Masę wylewa się do odpowiednich sit papierniczych gdzie następuje mozolne tworzenie się papieru. Po otrzymaniu arkuszy nanosi się na nich odpowiednie napisy i ilustracje farbami nieszkodliwymi dla roślin, przycina z tego pocztówki, i ... trumna gotowa. 
Pocztówki rozsyła się wszystkim przyjaciołom zmarłego z instrukcją, że pocztówkę należy pociąć na kwadraciki i posadzić w doniczce czy w ogródku. Wyrosną pamiątkowe kwiaty zawierające prochy przyjaciela. 
Doboru grafiki można dokonać przed śmiercią, by potomnym przekazać drogie kremantowi idee (jak ta panienka propagująca szkodliwość palenia papierosów), lub przekazać bardziej nobliwy wizerunek swojej osobowości, jak ta druga panienka, niewątpliwie miłośniczka kwiatów. 

[QZC09::022];[QHB00::129]QAB01060p16;QZC09022_ART27-00-i

 

(pocztówki dobrał RA)


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


styczeń 2004

v.40

  Site Meter