zestawienia tematyczne  


 

Patriotyczna nekrofilia. 

W oficjalnej gazecie SS pojawiały się w czasie wojny regularnie wykazy nagrobków bohaterów niemieckich, rycerzy, żołnierzy poległych za niemiecką sprawę, a także ideologów nacjonalizmu i poetów, piewców wielkich Niemiec. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby to była zachęta do uprawiania patriotycznej turystyki. Nic z tych rzeczy. Chodziło zwyczajnie o państwowo-twórczy seks! Oficerom i szeregowcom SS wracającym na urlop do spragnionych żon i kochanek polecano odbywać kopulację na nagrobkach bohaterów niemieckich. 
Skąd ta nekrofilia? Otóż ideologom faszyzmu, zawsze zafascynowanym okultyzmem i wiarą w siły nadprzyrodzone wspomagające ich Wielką Sprawę przyszło do głowy, że dzieci poczęte na grobach bohaterów przejmą coś z ich duchowej emanacji, jednym słowem, duch zmarłego bohatera, czując kopulującą parkę na swoim nagrobku, ukształtuje przyszłego noworodka na swój wzór i podobieństwo. 
Przypomnijmy, SS - akronim dla 'Schutzstaffel' - była to osławiona organizacja przestępcza, najpierw powołana jako gwardia przyboczna Hitlera, potem pozostająca pod bezpośrednimi rozkazami Himmlera. Z niej składały się załogi obozów koncentracyjnych. Oddziały SS wsławiły się największymi okrucieństwami we wszystkich krajach okupowanych, jak i w samych Niemczech
(w tle odznaka SS, u góry runiczne insygnia SS)
Jaki z tego wniosek? Ano chyba ten, że bezwzględna racjonalność w działaniu, jakim odznaczała się SS, najbardziej zbrodnicze instynkta i ludobójcze idee idą wspaniale w parze z wiarą w siły nadprzyrodzone, kultywowanie idei z angażowaniem sił pozagrobowych, itp. Smętne, ale prawdziwe.. 

[QZC08::058];[TZE03::145]

 

 

 


witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


październik  2003

v.36

  Site Meter