zestawienia tematyczne 


 

 Kosmiczna książka telefoniczna. 

 

HEPTAMERON, SEV
ELEMENTA MAGICA PETRI

de Abano philosophi.

Za autora pierwszej książki telefonicznej uznać można słynnego włoskiego medyka i filozofa zajmującego się także magią - Pietro d'Abano (1250? - 1316?). W swojej głównej pracy medycznej 'Conciliator differentiarum' podjął się pogodzenia arabskiej medycyny z grecką filozofią naturalną i był autorytetem w tej dziedzinie aż do XVI wieku. W znacznym stopniu przyczynił się do wsławienia padewskiej szkoły medycznej i umocnienia jej wiodącej pozycji w świecie medycznym. 
W wyniku niezmiernie rozległych studiów tekstów magicznych różnych epok, zestawił rytuał niezbędny do nawiązania kontaktu magicznego z istotami niebiańskimi i inteligencją pozaziemską, podał optymalne dni i godziny ich wywoływania, numery i kody jakimi należy się posługiwać. Są tam kody kierunkowe, numery łączności bezpośrednie i sposób posługiwania się nimi, coś jakby instrukcja posługiwania się magicznym telefonem. 
Rękopis tego dzieła ofiarowany został Watykanowi (powyżej karta tytułowa), ale nie wiadomo, w jakim stopniu władze kościelne się nim posługiwały. Wiadomo natomiast, że Pietro d'Abano sądzony był aż dwukrotnie przez Inkwizycję, mimo że przyjaźnił się z papieżem Janem XXII. Z pierwszego procesu wyszedł obronną ręką, w drugim został skazany, ale już pośmiertnie.. 
Załączam dwie strony (z wydania niemieckiego) zawierające instrukcje kontaktowania się z Archaniołem Gabrielem i Inteligencją na Saturnie. Warto popróbować.. 

A z całym dzieł w wersji dwujęzycznej, angielskiej i łacińskiej 
można zapoznać się tu.

[QZC08::033]2,3;[QAB01::024]p409,411

 

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


październik  2003

v.36

  Site Meter