Świdry a sprawiedliwość. 

"Kolejny raz główny oskarżony w sprawie FOZZ, były dyrektor Funduszu Grzegorz Zemek, nie wygłosił w środę swego oświadczenia na temat całej sprawy. Proces przerwano, bo znów pracę sadu utrudniał ciężki sprzęt budowlany, używany podczas remontu sądowego gmachu. 
Zemek poinformował pewien czas temu, że ma do wygłoszenia oświadczenie, które nazwał "prawdą o FOZZ". Powiedział sądowi, że chce w nim przedstawić swoje argumenty, opisać historię Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, wątki polityczne w sprawie oraz udział w nim służb specjalnych, o których oskarżony powiedział, że były "wszechobecne". 

Do wygłoszenia oświadczenia miało dojść we wtorek po południu. Od kilku miesięcy jednak, w nieremontowanym od czasów powojennych gmachu warszawskich sądów przy al. Solidarności trwają intensywne prace budowlane. Przez cały dzień na wyłączonych z użytku korytarzach obtłukiwane są tynki, robotnicy pracują solidnymi świdrami. 

We wtorek Zemek oświadczył, że z powodu pracy świdrów nie może się skupić i wygłosić oświadczenia. "One mi się wwiercają w mózg" - powiedział. Prowadzący proces sędzia Andrzej Kryze obiecał interweniować u władz sądu. 

W środę jednak sytuacja się powtórzyła. Na początku rozprawy Kryze poinformował, że przekazał wniosek szefostwu wydziału sądowego, ale prace nie ustały. "Jest jak jest" - powiedział sędzia. 

"Mnie zdecydowanie ten hałas będzie przeszkadzał. Chcę po prostu powiedzieć prawdę o FOZZ - choćby z tego powodu warto zapewnić odpowiednie warunki. Może gdyby ta rozprawa się nie odbyła, ktoś zdałby sobie sprawę z tego, że tak nie może być" - powiedział Zemek. 

Sąd ogłosił przerwę i interweniował ponownie. Po 10 minutach proces wznowiono i nawet wydawało się, że oskarżony przedstawi swe oświadczenie, bo nastąpiła chwila ciszy. Jednak po pierwszych jego słowach wiertarki znów zaczęły wiercić. Sądowi nie pozostało nic innego, jak tylko ogłosić przerwę do wtorku
(23.9.2003)."

PRASA (17.9.2003) 

I znów te wszędobylskie służby specjalne. Nie wahają się użyc świdrów, byle tylko nie dać dojść do głosu prawdzie..

Kochani Rodacy, a może by wreszcie przestać wygłupiać się z tą Temidą? ..

[QZC07::086];[QNT86::094]

  


witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)


wrzesień 2003

v.28

  Site Meter