Najkosztowniejszy gatunek herbaty.

Chińczycy raczą się herbatą od ponad 4.000 lat i mieli dość czasu na wypróbowanie i perfekcjonowanie sposobów jej hodowli, zbioru i przyrządzanie tego napoju. 
Jednym z najsmacznieszych gatunków herbaty, i najdroższym w handlu jest herbata 'Ho Chin'. Odznacza się też ona niezwykłymi właściwościami medycznymi. W zasadzie uzdrawia wszystko, ale szczególnie przydatna jest w sprawach intymnych i w schorzeniach związanych z wiekiem. Można ją nabyć tylko w formie cegiełek, a produkowana jest wedle antycznej receptury. 
Surowcem są najdrobniejsze i najdelikatniejsze pączki akurat pojawiające się na pędzie. Natychmiast po zbiorze oddaje się je pod opiekę młodych, ładnych dzieweczek chińskich (muszą to być dziewice), które lokują sobie ten specjał w bambusowych koszyczkach między piersiątkami. W czasie tej inkubacji siedzą one w sklepie, żeby zebrać zamówienia od klientów. Specjalna radiacja ciał tych dziewic powoduje dojrzewanie specyficzne pączków, herbata nabiera też odpowiedniego zapachu, a napój nazywa się 'herbatą o zapachu młodej dziewczyny'. Kosztuje fortunę.
Nie mam zdjęcia owych dziewic, ale mogłaby na przykład być ta powyżej (pochodzi z Kunming).

[QZC07::069];[QZA00::042];RCP05025\KENNETT\174ASI1

  


 

witrynę prowadzi
(C) R. Antoszewski

Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

Site Meter
sierpień 2003

v.26