Nagrody Darwina. 

Od ponad dziesięciu lat działa strona internetowa 'Darwin Awards'. Ideą przewodnią jest wyróżnianie tych śmiałych, którzy swoim, pełnym poświęcenia działaniem, przyczynili się do poprawienia składu genetycznego gatunku ludzkiego poprzez usunięcie genów, które mogły być nośnikiem głupoty. Kandydatów do Nagrody może zgłaszać każdy. Przyznawane są laureatom po dyskusji, czasem po fachowych konsultacjach i sprawdzeniach. 
Z natury rzeczy nagrody przyznawane są pośmiertnie. 

W ubiegłym roku taka padła kandydatura - 
Pracownica przychodni dziennej w Teksasie stwierdziła, że oblazły ją wszy, co nie jest niczym nadzwyczajnym w tym zawodzie. Po dyskusji z babcią postanowiła zastosować starą, wypróbowaną metodę. Podjechała na stację benzynową, zmoczyła porządnie włosy benzyną, obwiązała ręcznikiem i wszystko byłoby w porządku - nie ma to jak stare metody. Ale zachciało się jej zapalić. Zgodnie z przepisami nie paliła na terenie stacji, co jest absolutnie zabronione. Odeszła nieco na bok. 
Kiedy się już dopaliła, okazało się, ze wszy także znikły. 

Żart? Nie. Co roku ginie podobnie kilkoro dzieci w wyniku walki z wszawicą w ten sam sposób. Matki traktują pociechy benzyną w łazience zapominając, że niektóre bojlery gazowe mają automatyczne zapalniki i powodują zapłon oparów benzyny w zamkniętym pomieszczeniu... 

[QZC06::014]

 


 

witrynę prowadzi
(C) R. Antoszewski

Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

Site Meter
maj 2003

v.20