Polski przestępca na australijskim znaczku.

"Australijska poczta wydała znaczek z liderem "Samoobrony" Andrzejem Lepperem. Znaczek kosztuje 45 centów australijskich i według zapewnień autora projektu Tadeusza Sosnowskiego z "Samoobrony" powiatu przemyskiego, jest ważny. Na list z Australii do Polski trzeba przykleić dwa "leppery". Okazuje się, że w Australii każdy może mieć swój znaczek. Tamtejsza poczta prowadzi usługę "Personalised Stamps". Za odpowiednią opłatą każdy może więc zamówić i wydać znaczek przedstawiający wybraną postać." 

(PAP) POLSKI TYDZIEŃ (od 23.09. do 29.09.2000 r.) NR 39


"Andrzej Lepper znieważył prezydenta RP i dwóch byłych wicepremierów, za co spędzi w więzieniu rok i cztery miesiące - orzekł w środę Sąd Okręgowy w Gdańsku. - Niech ten sędzia nie myśli, że mnie zastraszy - powiedział po ogłoszeniu wyroku przewodniczący "Samoobrony".
...
Wina oskarżonego nie budzi najmniejszych wątpliwości, a kara jest adekwatna do jego postawy życiowej - uzasadniał wyrok przewodniczący składu orzekającego sędzia Jacek Zieliński. - Użyte przez oskarżonego słowa znieważały prezydenta RP i funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem przez nich obowiązków - dodał sędzia Zieliński."

Gazeta, 4.5.2001


Wyrok podtrzymano ... ale nie pójdzie do pudła. Dostał w zawieszeniu na 4 lata.  

(Prasa, 4.4.2003)

Powisi, to skruszeje ... Ale ja wątpię..

(moja babcia o zającu za oknem, zimą)

[QZC05::034];[QCU06::041]

 


witrynę prowadzi
(C) R. Antoszewski

Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

Site Meter
marzec
2003
v.18