Jedno zdziwienie dziennie - ... 


 
Wszechmocna roślina.

Przeprowadzone fachowo badania socjologiczne na licznej grupie palaczy z różnyvch krajów europejskich wykazały, że palacz prędzej skoczy ze spadochronem, zawierzy życie linie bungee, wyrzeknie się seksu na miesiąc, niż zrezygnuje z palenia. 
60 procent palaczy podjęłoby próbę zaprzestania palenia, gdyby od tego zależały takie sprawy jak trwałośc związku. Ale tylko próbę... 
Oczywiście rzecz tłumaczy się słabością charakteru, mocą nałogu, złą tradycją, przyuczeniem w młodości, czy 'obwąchaniem' w dzieciństwie. 
A w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej. To nie słaba wola ofiar nałogu, a mądrośc biologiczna roślin decyduje o wszystkim. 
Rośliny tak potrafiły wykorzystać biochemię mózgu, że nawet kiedy Europę zasypią piaski pustynne, a Polinezję, pół Azji Poludniowo-Wschodniej, kawał Australii i Nowej Zelandii morze zaleje, człowiek zrobi wszystko, by Nicotiana tabaccum przetrwała. Zapewni jej świeżą wodę, mineralne nawozy, cieplarniane warunki i wszystko co do szczęścia roślinie potrzebne.. 
Parka na szkicu powyżej i ilustracja dumnego Indianina wydaje się wskazywać, że to oni używają tabakę, a w rzeczywistosci jest zupełnie inaczej. To tabaka ich zażywa dla swojego przetrwania.. 

[QZC03::064];[QNT72::147];QCP05088\07\222

 

 


 

witrynę prowadzi
(C) R. Antoszewski

Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

antora@ihug.co.nz
(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

grudzień 2002
v.10

Site Meter