Jedno zdziwienie dziennie - ...


 
"Człowiek przy drabinie"

Poniższa fotografia powstała dokładnie za dwie minuty jedenasta dziewiątego sierpnia 1945. Podłożem, na którym powstało to zdjęcie jest ściana domu, a wykonano je przy świetle sztucznym. Nawet bardzo sztucznym i technologicznie zaawansowanym. 
Dokładnie co do  minuty owego dnia wybuchła nad Nagasaki bomba atomowa, druga po Hiroshimie bomba tego rodzaju w historii ludzkości. Niezwykle intensywny błysk światła (nie było to promieniowanie jądrowe) oświetlił fotografowany obiekt akurat zajęty jakimiś czynnościami przy domu i .. wtopił go w ścianę wraz z drabinką, która stała obok. I tak już zostało. 
Przy tej okazji zginęło około 40.000 innych, niewinnych Nagasańczyków natychmiast, a nieco później drugie tyle. Ocenia się też, że w ten sposób uratowano życie setkom tysięcy tak samo niewinnych Amerykanów, którzy by zginęli w ten czy w inny sposób na skutek przedłużającej się wojny i konieczności walki wręcz z fanatycznymi obroncami Cesarza i honoru narodu. 
Szczególnie to wymowny dokument głupoty gatunku Homo sapiens L.,  rząd Naczelnych. 

QZC020065;QRE01091;QCP05071-34-382;BAB2051p515

 ...

 

.. a oto 'urządzenie oświetlające' - "Fat Man" - 'Tłuścioch' o masie 5 ton, długości 128 cali i grubości 60 cali, nafaszerowany plutonem-239, zrzucony na Nagasaki z konieczności, ponieważ baza wojskowa w Kokura, dla której przeznaczona była bomba, zasłonięta była chmurami..

   


 

witrynę prowadzi
(C) R. Antoszewski

Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

antora@ihug.co.nz
(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

październik  2002
v.10

Site Meter