Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XV; No 3536

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

notka poprzednia                                     zestawienie miesięczne                          notka następna

 

Jedno podumanie dziennie...

 
.

Do Rodaków pytania i pretensje (10). 
(poprzednia seria pytań znajduje się tu)

Hasło wyborcze i powyborcze:

`Mogą wygrać wybory, ale nie mogą nam zabrać Polski'.
Tomasz Lis w GW.
Znamienne, że cytat pochodzi z 'Donosów', kiedyś cenionego źródła informacji dla emigrantów rozsianych po całym świecie. Niestety, ostatnio stały się tak 'prawomyślne', aż przykro czytać. Pozwalają sobie nieraz na zwykłe przekręty, widocznie dla 'dobra sprawy'. Zwracałem na to uwagę Redakcji, niestety, nawet nie otrzymalem podziękowania, nie mówiąc o poprawianiu przekrętów.
W tym jednak przypadku nawet 'Donosy' nie wytrzymały. [Donosy #5866, 2015-10-19]

 Co tu dodać? Chyba tylko to:
”Zdobytej wladzy nigdy nie oddamy!”. Włodzimierz Lenin.
oraz:
"
Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy. (…) Zniszczymy wszystkich bandytów reakcyjnych bez skrupułów." Władysław Gomułka.
Wreszcie bardziej optymistyczne:
"Jeśli zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy." Joseph Goebbels

Lenin i Gomułka zostali sądzeni w opinii społecznej. Goebbels osądził się sam wedle własnej zapowiedzi. Kiedy osądzi się tych, którzy oddali Polskę współczesnym uzurpatorom? Nie kieruje mną jakaś chęć odwetu czy zemsty. Myślę o zwykłej sprawiedliwości przysługującej każdemu obywatelowi.

[QPL14-212;QEQ67-073]

---------------------------------------------------------------------------------

Uwagi o wyborach prezydenckich.

Śledziłem przebieg wyborów prezydenckich w Polsce i ich wyniki poprzez prasę internetową. Nie chcę być źle zrozumianym, ale wyniki przyjąłem z wielkim rozczarowaniem. Oczywiście to wspaniale, że Andrzej Duda został Prezydentem. Trudno o lepszy wybór.
Ale pomimo niesamowitego zalewu polityczną obłudą i kłamstwami padającymi z ust Bronisława Komoroskiego i setek 'prawomyślnych' klakierów, prawie połowa wyborców opowiedziała się za Komorowskim! Duda wygrał nieznaczną większością. Co gorsza, prawie płowa mieszkańców kraju wybory zignorowała. Zakładam, że ci co zrezygnowali z udziału w wyborach, po prostu opuścili ręce i nie mają ani sił ani ochoty o staranie się o polepszenie sytuacji. Są wykończeni beznadzieją i już dawno udali się na wewnętrzną emigrację, albo uważają, po co ta komedia, skoro i tak nie uda się niczego naprawić.
Smutne to refleksje.

----------------------------------------------------------------------------------

Głosy przed wyborami parlamentarnymi.

Padło kilka interesujących uwag i propozycji dotyczących ustroju Polski.

Wojciech Cejrowski podsuwa myśl, że powinna istnieć instytucja odwołania posła. Ciekawa to myśl. Może taka możliwość ukróciłaby epidemię kłamstw, nonsensownych obietnic i politycznej obłudy?
[
http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/cejrowski-czas-rozbic-uklad,-obalic-komunizm,14423563540 ]  [QPL14041]

Bardzo interesującą myśl podaje Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem, powinna istnieć ława przysięgłych dla sędziów (dodałbym tu jeszcze prokuratorów, adwokatów i całej palestry).
Społeczeństwo musi mieć możliwość decydowania, kto w jego imieniu wymierza sprawiedliwość - mówi Zbigniew Ziobro.
[
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wprost-Lawa-przysieglych-dla-sedziow,wid,17904331,wiadomosc.html ]
Prawie na co dzień prasa informuje o wyrokach urągających zdrowemu rozsądkowi, nie mówiąc już o prawie. Ot choćby przykład z ostatniej chwili:
Koszaliński sąd stwierdza, że słowo hejter nie ma nic wspólnego z nowym zawodem powołanym przez Ewę Kopacz, lecz
sędzia powołując się na słownik z lat 70. wskazał, że słowo „hejt” nawiązuje do powiedzenia woźnicy: „hejta, wiśta wio” i jest zawołaniem na konia.
[ http://wpolityce.pl/polityka/269366-sad-oddala-powodztwo-szefernakera-i-wyjasnia-slowo-hejt-nawiazuje-do-powiedzenia-woznicy-hejta-wista-wio-rece-opadaja ]
Wynika z tego, że Premier nie powołała pięćdziesięciu specjalistów od siania nienawiści, ale pięćdziesięciu woźniców mających wykrzykiwać (na naród?) „hejta, wiśta wio!”, zapewne potrząsając odpowiednio batogiem.
http://wpolityce.pl/polityka/254875-rzeczpospolita-platforma-zatrudnila-internetowych-hejterow-na-razie-50-docelowo-ma-ich-byc-az-100
http://wpolityce.pl/polityka/254936-100-hejterow-w-po-malo-kidawa-blonska-ujawnia-plan-kopacz-po-przeszkoleniach-wszyscy-w-platformie-maja-byc-hejterami

Z tego nadużywania nieomylności sędziów wynika pewnie ta niezwykła popularność DudaPomocy. Sam mam przykre doświadczenia z tego poletka. Od ponad dziesięciu lat wojuję o sprawiedliwy wyrok w sprawie oczywistego oszustwa. Prowadzący adwokat zawalił sprawę pociągany odpowiednimi argumentami, a starania o przekazania sprawy do Naczelnej Izby Adwokackiej spotykają się z wypowiedziami prawników typu - 'Panie, ja mam wystąpić przeciwko swojemu koledze po fachu? Nigdy!'. No i co ma powiedzieć na to skrzywdzony amator sprawiedliwości? Może propozycja Ziobry coś by na to pomogła?

[QPL14191;211]

---------------------------------------------------------------------

Płeć.

Sprawy związane z płcią, zmianą płci, zapłodnieniem in vitro, wreszcie homoseksualizmu stały się tematem 'zapchajdziurą' dla różnych mędrków i dziennikarzy. Każdemu kto ma płeć, wydaje się, że o płci może perorować i dzielić się swoimi przemyśleniami. Niestety, często bzdurnymi. Każdy kto liznął nieco biologii, choćby na poziomie szkoły średniej wie, że płeć wszystkich zwierząt, jak i człowieka, zakodowana jest w genach. I jeśli głowa nie zgadza się z genami, to głowę przede wszystkim należy leczyć, bo genów jeszcze nie potrafimy.
To samo dotyczy homoseksualizmu. Homoseksualizm zdarza się u wielu zwierząt, ale wszędzie jest po prostu aberracją biologiczną. Można przejawy homoseksualizmu znosić czy tolerować, ale stawianie homoseksualizmu na jakimś piedestale chwalebności jest po prostu nonsensem.
To samo trzeba powiedzieć o zapłodnieniu in vitro. To nie jest leczenie bezpłodności, o czym ciągle trąbią media. Można powiedzieć nawet, że z biologicznego punktu widzenia jest wprost przeciwnie. Utrwalać może bezpłodność w następnych pokoleniach. Jeśli kobieta nie może zajść w ciążę, a dziecko zostanie poczęte poza organizmem, są podstawy by sądzić, że cecha bezpłodności utrwali się w następnych pokoleniach. Ze znanych tylko sobie względów wypowiadają się na ten temat dziennikarze, politycy, teologowie, a jakoś nikt nie oddaje głosu genetykom czy po prostu biologom.

--------------------------------------------------------------------------

Jest jeszcze wiele innych, gorących spraw, ale odkładam je do następnej okazji.

 

[QZE112::180]
w sieci
23.10.2015; nr 3536

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter