Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XV; No 3524

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

notka poprzednia                                     zestawienie miesięczne                                           notka następna

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

Deprawacja dziecięcej duszy.

W Moskwie miała miejsce czterodniowa międzynarodowa wystawa kapeluszy pod nazwą "Chapeau-2014" niewątpliwie o charakterze reklamowym. Na wybiegu znalazły się też dzieci. Dziewczynki pojawiają się kolejno na wybiegu ubrane śliczne sukienki w barwach symbolizujących różne kraje, kolejno Rosję, USA, Włochy, Wielką Brytanię, Grecję, Niemcy, Chiny i Francję, a także Ukrainę. Dzieci wychodzą na wybieg z pistoletem w dłoni, celują kolejno w publikę, potem na prawo, na lewo i ustawiają się w dwa rządki. W tte słychać odgłosy strzałów. W zasadzie jest to strzelanie 'po wsiem'. Na koniec pojawia się dziewczynka w stroju o barwach ukraińskich, celuje nim w publikę, w dziecko amerykańskie, potem w rosyjskie i na koniec przykłada sobie broń go głowy w samobójczym geście. Następnie przychodzi anioł, zbiera pistolety, dzieci otrzymują zabawki i wychodzą z wybiegu za aniołem. 
Autorką scenariusza jest dziesięcioletnia Alita Andriszewska. 

Moim zdaniem sam fakt pędzenia na wybieg dzieci jest czymś dydaktycznie szkodliwym. Dzieci powinny przezywać pierwsze występy na scenie w innej atmosferze.
Ale to drobiazg. Danie w ręce pistoletów a potem strzelanie 'po wsiem', to rzecz skandaliczna. Natomiast wtykanie w ręce dziecka ukraińskiego pistoletu i strzelanie do innego dziecka, amerykańskiego i rosyjskiego i gest samobójczy to rzeczabsolutnie niemoralna i uchylająca się od jakiejkolwiek oceny, poza oburzeniem

Czy pranie mózgów dzieci może zejść jeszcze niżej? Takich scen nie było w faszystowskich Niemczech, chyba nawet nie było ich w Chinach podczas sławetnej Rewolucji Kulturalnej. 

Krótki filmik z pokazu obejrzeć można tu.

[QZE12134];[QEQ53322]
w sieci: 21.8.2014; nr 3524

 


witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter