Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XV; No 3495

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

notka poprzednia                                     zestawienie miesięczne                                           notka następna

 

Jedno zafascynowanie dziennie...

 

.

Portal Ludzi Ciekawych ogłasza konkurs pod hasłem:
„Bajka i legenda świata w życie nam się wplata”

Stało się już egminową tradycją, że zapraszamy do udziału w konkursie, którego tytuł jest przewrotny, wieloznaczny, wielokierunkowy.

W okresie wiosenno-letnim chcemy zastanowić się nad wpływem bajek, powiastek, legend na nasze życie. Ciekawi nas: jaki ślad w naszym życiu pozostawiają bohaterowie dziecinnych lat? Na kim się wzorowaliśmy, kogo kochaliśmy, a kim nas straszono? Co z tego zostało nam we wspomnieniach.

W każdej kulturze istnieją dobre i złe przykłady. Konkurs ma pokazać, jak w różnych stronach świata bajkami, legendami „wprowadza się” dzieci w zawiłe meandry dorosłego życia.

Chcemy przybliżyć bohaterów z innych stron świata, chcemy ich poznać i pokazać innym. Świat widziany oczami dziecka jest urokliwy, dojrzałe wspomnienia tamtych lat wywołują iskierkę w oku i uśmiech na twarzy. Wróćmy konkursem w te lata. A przy okazji zobaczymy, co dzisiejsze dzieciaki, młodzi ludzie uwielbiają i dlaczego. A może ktoś napisze nową bajkę, baśń i stworzy nowego bohatera a nas zachwyci nas jego przygodami.

Chcemy, aby uczestnicy konkursu pokazali nam bajki i legendy znane w ich okolicy. My też chcemy je poznać.

Konkurs pozwala zapoznać się z bajkami, legendami innych kultur. Zaangażowanie w konkurs osób ze wszystkich kategorii wiekowych pozwala na spojrzenie na temat z perspektywy. Daje możliwość integracji wszystkich środowisk od biznesu po kulturę, naukę i sport.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie wszystkich, którzy w sposób kulturalny mają coś do powiedzenia w tej sprawie, a przewodnikiem niechaj będzie niniejszy regulamin.

Z regulaminem można zapoznać się tu, albo zwrócić się do Organizatorów pisząc na adres:
biuro@egminy.eu
skąd też można otrzymać wszelkie informacje. Moją uwagę zwróciła skromna, ale bardzo interesująca informacja:

Otrzymane oryginały prac posłużą, jako ozdoby do hospicjum, szpitali …

Zachęcam bardzo do wzięcia udziału w tym pomysłowym przedsięwzięciu.

Z wynikami poprzednich konkursów można zapoznać się na portalu Organizatorów, a dokładniej tu (in na facebooku)

[uzup. 21.7.2014]

[QZE12::095];[QLE16::171]
w sieci: 11.6.2014; nr 3495


witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter