Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XV; No 3482

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

notka poprzednia                                     zestawienie miesięczne                                           notka następna

 

Jedno podumanie dziennie...

 
.

Do Rodaków pytania i pretensje (8).
(poprzednia seria pytań znajduje się tu)

Obserwuję co dzieje się w kraju z daleka i tylko poprzez prasę komputerową, głównie korzystając z materiałów 'prawomyślnych'. I takie oto myśli mnie nachodzą. 

Jak to się dzieje, że politycy polscy zachowują się i wypowiadają jak jakaś szczeniacka gównateria:
Słyszałem, że szpieg z krainy deszczowców grasował na wałach. Szukał powodzi i nie znalazł. Bardzo mi przykro z tego powodu - powiedział Donald Tusk. Premier skomentował w ten sposób wizytę Jarosława Kaczyńskiego na południu Polski. .....
Modlitwa o powodzie
- Nie chodzi o to, żeby przerywając kampanię przenosić ją na wały i modlić się o powodzie - powiedział Donald Tusk.
.....
Na wałach to się Tusk zna - przypominam Amber Gold - dodał z kolei rzecznik PiS Adam Hofman

Albo głoszą jakieś horrendalne zasady moralności:
To byłoby niemoralne gdybym żył tylko z pensji byłego prezydenta - mówi Aleksander Kwaśniewski. W ten sposób odnosi się do swojej współpracy z ukraińskim koncernem gazowym Burisma. .....
Dzisiaj po raz kolejny podkreślił, że nie ujawni swojego oświadczenia majątkowego, w Polsce "nie ma takiego prawa"....
Lech Wałęsa i ja powinniśmy być towarem eksportowym - przekonywał na jednej z konferencji.

Dlaczego pozwalacie na to by wszystkie 'prawomyślne' media ogłaszały bez końca mądrości Wałęsy, skoro wiadomo, że od lat plecie bzdety:
Wałęsa doradza na lewo i prawo. Chce „zawrócić Putina ze złej drogi". Ma też apel do UE: „Nigdy nie zgodzę się na zglobalizowanie mojej żony Danuty…"

Dlaczego nie domagacie się rzeczowego o dogłębnego wyjaśniania spraw, w zasadzie prostych do wyjaśnienia po przeprowadzeniu porządnego śledztwa:
Polacy chcieliby wiedzieć co się stało? Dlaczego wyrzucono 2,5 mld zł na Pendolino, choć  raczej nie pojedzie zgodnie z harmonogramem i z ustaleniami w kontakcie.
A afer mniejszych lub większych, albo bardzo grubych wymienić można krocie. Wszystkie starannie zapominane lub przemilczane.

Dlaczego pozwalacie sobie wciskać bzdury w rodazju:
Anna Komorowska zapytana przez dziennik „Polska. The Times” o ogłoszony przed rokiem prezydencki program polityki rodzinnej - rzekła:
Jest bardzo dobrze. Program Dobry Klimat dla Rodziny okazał się naprawdę potrzebny. I został świetnie przyjęty - w tej chwili można już obserwować wręcz dobrze rozumianą
 modę n
a politykę rodzinną - szczególnie na szczeblu samorządów, które wręcz się ścigają, jeśli chodzi o propozycje rozwiązań skierowanych do rodzin.
Podczas gdy:
Jak informowało Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, w pierwszym półroczu 2013 r. urodziło się o 20 tys. mniej Polaków, niż zmarło.
Tak źle nie było od 1945 roku. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się państw na globie. Do tych danych musimy dodać dużą
 grupę 
młodych ludzi emigrujących za granicę w celach zarobkowych.

Dlaczego nie domagacie się wyjaśnienia, w czyim interesie wysyłane są takie apele:
Doceniamy szczególną pozytywną rolę Pana prezydenta Władimira Putina. Zaniepokojeni sytuacją polityczną, gospodarczą i finansową w świecie, a w szczególności na Ukrainie zwracamy się do władz Federacji Rosyjskiej o nieustępliwość - tak brzmi fragment listu do władz Rosji, który podpisało 12 narodowców, w tym profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Anna Raźny, były poseł LPR Zygmunt Wrzodak i były poseł Samoobrony Zdzisław Jankowski.
Dlaczego Rektorzy, tak czynnie zaangażowani w potępianie 'uczonych szarlatanów' nie zainteresowali się i tą sprawą?

Dlaczego pozwalacie na to, żeby Wasi polityce przejawiali taką hipokryzję:
Namawiała do emerytury w wieku 67 lat, a sama przeszła na nią… natychmiast po 60-tce. Dziarska emerytka Julia Pitera.

To tylko kilka haseł zebranych w ciągu ostatnich dwóch dni. Ale tak leci dzień po dniu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu...

A sprawy tak ważne jak rekordowo ujemny przyrost naturalny, niespotykane wręcz zjawisko etnograficzne które nazwać trzeba eksportem noworodków, a więc wymieranie narodu, przemilcza się lub przedstawia opacznie. To samo dotyczy związanego z tym w dużym stopniu obłąkańczego popieranie zboczeń seksualnych. 
Albo niezwykle groźna rekordowa emigracja młodych, wykształconych ludzi, przy pomocy której fałszuje się stopień bezrobocia w Polsce. 
Czy też szerząca się korupcja, kolesiostwo, wzrastający rozziew dochodów, powszechne zakłamanie, sądownictwo doprowadzone do absurdu, że nie wspomnę skandalicznie prowadzonej sprawy tragedii smoleńskiej. A przy tym wszystkim opozycja jest niezborna, jakby obarczona wewnętrzną piątą kolumną, i komuniści ciągle legalni, wbrew ustaleniom Konstytucji. 
Osobna sprawa, ale groźna przy polskim systemie wyborczym. Dlaczego pozwalacie sobie na wysyłanie do Parlamentu Europejskiego jakieś wulgarne dziwki co to Was mają w dupie (dosłownie), osoby które nic nie mogą powiedzieć o sprawach społecznych, czy zdezelowanych ministrów? 
A równocześnie różne agencje sondażowe prześcigają się w ogłaszaniu sprzecznych, a więc fałszywych informacj o wynikach sondaży. Fałsz informacyjny powinien być ścigany jak każde inne fałszerstwo dóbr oferowanych odbiorcom, jak fałszowanie chleba, parówek czy pieniędzy. 
Uboczna sprawa, ale znamienna. Jak dotąd nikt się nie wytłumaczył z idiotycznej akcji prania mózgów przy pomocy owego starannie zapominanego 'możła'. 

(podbarwione są dosłowne cytaty z prasy)

[QZE112::068];zbiór:[QPL12::204]
w sieci 17.5.2014,uzup. 22.5.2014; nr 3482

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter