Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XV; No 3473

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

notka poprzednia                                     zestawienie miesięczne                                           notka następna

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

Co każda panienka może dać (jeśli to ma), bez uszczerbku dla siebie.

Uczennice auklandskiego Rutherford College wpadły na prosty, a zarazem genialny sposób, jak zebrać fundusze na cele dobroczynne w ramach swoich skromnych środków. Angela Kim, rzuciła hasło - dajemy włosy na produkcję peruk dla kobiet chorych na raka i poddawanym radioterapii lub chemoterapii. Często skutkiem tych zabiegów jest łysienie, co kobiet bywa tragedią osobista. Istnieje charytatywna firma 'Wyglądaj dobrze, czuj się lepiej' (Look good feel better) specjalizująca się w produkcji peruk.
Szereg panienek owej szkoły, które mogły skrócić swoje włosy o conajmniej 20 cm, zadeklarowały zbiorowe postrzyżyny, podczas których zorganizowano także loterię. Dochód z loterii wyniósł 1200$, i razem z włosami przekazany został na cele dobroczynne. 

Trzeba przyznać, że panienki tutejsze bywają niczego sobie. Ogólnie określając, to nie są te panienki filigranowe z polskich szkół lat pięćdziesiątych. Są rzekłbym, bardziej rzepiaste, no i mają na czym siedzieć. W każdej szkole jest wybór wszystkich ras i wielu narodowości, jak widać chociażby na tym zdjęciu.

[QZE12::067];[QEQ42::328]
w sieci: 4.5.2014; nr 3473


witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter