Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XV; No 3435

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

.

Bilet do metra za prisiudy.

Dawne idee utopistów, wedle których zbudujemy świat dobrobytu, pozbędziemy się pieniądza i szczęśliwość powszechna zapanuje, realizują się powoli. W niektórych krajach już nie trzeba mieć kupy forsy by dostać dobrą posadkę, wystarczą znajomości z kim trza, a podróżowanie będzie za frajer dla każdego. 
I tak w Moskwie wprowadzono zupełnie nowatorski sposób zdobywania uprawnień do podróży. Nie musimy kupować, biletu ale wykonujemy gimnastyczne przysiady, oczywiście zbawienne dla zdrowia. Tymczasem zainstalowano na stacji metra 'Wystawocznaja' automat wydający bilety za 30 przysiadów wykonanych przed maszyną liczącą owe prisiudy. Radocha dla kupującego, radocha dla gawiedzi oczekującej na następny pociąg, no i znikające wałeczki tłuszczu.


krótki filmik obejrzeć można tu.

W ramach przygotowań przedolimpijskich w Soczi planuje się także zainstalowanie w autobusach trzymadeł dla stojących umożliwiających uprawianie gimnastyki, a także rowery uruchamiające dynamo dla podładowania np komórek czy laptopów, ale te pewnie w domu lub na balkonie.

[QZE12::028];[QEQ50::168]
w sieci: 1.1.2014; nr 3435

 


witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter