Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XIV; No 3424
Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

a

 

 

 

.

 

 

 

    

Konsul Honorowy RP w Auckland.

    

W Auckland mianowany został nowy konsul honorowy. Konsulat Honorowy w Auckland obejmuje swoimi usługami całą Wyspę Północną z wyłączeniem miasta stołecznego Wellington. Do obowiązków Konsula należy działanie na rzecz współpracy RP z Nową Zelandią, sprawowanie opieki się nad obywatelami polskimi przebywającymi w okręgu konsularnym oraz statkami bandery polskiej na wodach terytorialnych, ochrona praw i interesów RP w okręgu konsularnym, oraz propagowanie turystyki do RP. 

Nowym Konsulem Honorowym został Bogusław Nowak, absolwent wydziału nauk politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektor Biura Podróży Green Lite Travel w Auckland. Biuro Greenlite obsługuje turystów polskich zainteresowanych Nową Zelandią, Australią i innymi krajami Pacyficznymi, a także turystów nowozelandzkich udających się do Polski.
Kilka dni temu pani Ambasadow RP w Nowej Zelandii wręczyła panu Nowakowi akta nominacyjne. Z tej okazji odbyła się uroczystość połączona z koktajlem w Northern Club w Auckland. Na uroczystość przybył prawie cały lokalny korpus dyplomatyczny oraz liczni Polacy mieszkający w Auckland. 


(Amb. RP Beata Stoczyńska, Maria Nowak, Konsul Hon. Bogdan Nowak)
(foto Chris Pfeiffer)

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, była okazja wymiany opinii i poznania nowych ludzi tutejszego środowiska.
Przyjęcie uświetnione została krótkim koncertem na flecie. Grała Adrianna Lis uchodząca za najlepszą flecistkę w NZ. Wystawiono też kilkadziesiąt zdjęć znanych fotografików polskich, Krzysztofa Pfeiffera z Auckland i Artura Nosiadka z Rybnika.

Życzymy nowemu Konsulowi Honorowemu owocnej pracy w miłej, polonijnej atmosferze.

 

Foto: Chris Pfeiffer
[QZE12::016];[QMR26::026]
w sieci 16.12.2013; nr 3424

 

.

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter