Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XIV; No 3406

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

Wymyślne kreacje w sprayu.

Najpierw panienkę rozbieramy jak do rosołu i zakładamy ewentualnie rusztowanie do ostatecznej kreacji. Bielizna nie jest wskazana, może zepsuć kompozycję. 

Potem do akcji wkracza specjalista i z całej baterii sprayów wybiera właściwy kolor, uwzględnia też dodatkowe składniki. Psika na panienkę 'po wsiem'. Cudowna substancja bardzo szybko schnie i mamy wymarzone kreacje. A trzeba powiedzieć, że nie jest to tylko jakiś zabarwiony polimer, ale zawierać może różne dodatkowe składniki, jak włókna bawełny, jedwabiu, czy sierść zwierząt futerkowych. Zapewnia to odpowiednią fakturę strojowi i w efekcie końcowym przypomina strój wykonany z tkaniny czy futra. Okazuje się także, że stosowany polimer w emulsji po zaschnięciu nie przylepia się do skóry. Tak więc przygotowane ubranko nie jest użytku jednokrotnego. Jeśli nie jest na tyle skomplikowane by można się z niego jakoś wydostać, można strój ten używać powtórnie. Nawet ewentualne przecięcia niezbędne przy zdejmowaniu, przy powtórnym założeniu można zasklepić tym samym polimerem stwarzając odnowioną całość. A już zupełną rewelacją jest fakt, że jeśli 'obnosiła' się nam dana kreacja, można ją po prostu poszarpać czy pociąć na kawałki, rozpuścić w odpowiednim rozpuszczalniku i mamy znów świeży materiał do konstrukcji następnej kreacji z takiego samego materiału. I tak otrzymujemy przepiękne stroje spełniające nasze najśmielsze wyobrażenia o pięknie i kobiecaej atrakcyjności. 

Jeśli zachodzi potrzeba lub okazja, pewne rzeczy czy skłonności można szczególnie wyeksponować strojem, jak choćby w tym modelu.

A tu dwa krótkie filmiki pokazujące jak w praktyce i na wybiegu rzecz wygląda:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=48Zz0ZbeCEY  
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=MEN82Ebrqyk  

Są też inne, bardziej praktyczne aspekty sprayowych strojów. Dysponując odpowiednim zestawem sprayów, żołnierz, policjant czy strażak dostosuje fizyczne właściwości ubrania do okoliczności. Oczywiście lumpy społeczne będą miały nową broń przeciw stróżom porządku. Wystarczy karnister z rozpuszczalnikiem i władza staje nagusieńka. Wybierając się na wakacje nie będziemy brali walizy ubrań dla choćby najbardziej grymaśnej partnerki, ale kilka sprayów i sprawa z głowy na każdą okazję. Oprócz tego będzie to najlepszy depilator na całe ciało, może tylko do rozpuszczalnika trzeba będzie dodać jakiś środek znieczulający..

Niewątpliwie, po wyszlifowaniu drobiazgów technicznych strój w sprayu znajdzie zastosowanie. Nawet w pierwszej fazie oczekiwać można zrozumiałego entuzjazmu. Zagrozi to bardzo przemysłowi konfekcyjnemu, upadną setki niewolniczych zakładów szwalniczych w Indiach, Chinach czy Tajlandii, rozwinie się chemia na usługach domowych, chemizacja życia codziennego nabierze jeszcze większego rozpędu.

Tymczasem jednak nie mówi się o uczuleniach, o tym że wszystkie rozpuszczalniki stosowane na gołe ciało wnikają do organizmu. Czy wtedy nastąpi odwrót taki jak po silikonowych biustach? Może jednak być za późno. Czas pokaże.

[QZE11::187];[QEQ50::000]
w sieci: 20.11.2013; nr 3406

 

 


witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane do publ. R. Antoszewskiego)

  Site Meter