Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XIV; No 3337

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

                

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

Konieczność powołania nowych kierunków studiów.

Wiadomo, jak PKB (Produkt Krajowy Brutto) rośnie, ludziom żyje się lepiej, autorytet kraju wzrasta, kraj na arenie światowej zwiększa swoją rolę, a przede wszystkim rząd może dalej zadłużać naród nie potykając się o jakieś bezmyślne przepisy konstytucyjne ograniczające zaciąganie długu. 
Ale roztacza się przepiękna perspektywa przed krajem. Unia Europejska wyciąga pomocną dłoń. Do PKB doliczać się będzie prostytucję, przemyt i handel narkotykami. We wszystkich tych dziedzinach Polska zajmuje dobre miejsce ale, moim zdaniem, do sprawy trzeba podejść profesjonalnie. Jeśli PKB ma rosnąć dzięki prostytucji, rozwoju przemytu i narkobiznesu, to te dziedziny działalności powinny dysponować porządnymi kadrami.
Uniwersytety narzekają na brak studentów, studenci wybierają kierunki studiów o małym zapotrzebowaniu gospodarczym. I tu rozciągają się wspaniałe perspektywy dla wszystkich zainteresowanych - dla władzy, dla uniwersytetów i studentek i studentów. W trybie pilnym należy uruchomić takie kierunki na uczelniach jak 'Wydział Prostytucji' z kierunkami studiów takimi jak 'Prostytucja uliczna', 'Prostytucja salonowa',  'Prostytucja dla obsługi turystów', 'Fachowa obsługa posłów i polityków', 'Alfonsologia', 'Prostytucja męska', 'Elektroniczna technika pomiarowa pracy prostytutek', itp. Dla studentów/dentek o bardziej filozoficznym nastawieniu do zawodu należy dodać wykłady monograficzne w rodzaju 'Prostytucja filozofii', 'Filozofia prostytucj',  'Prostytucja życia demokratycznego'. 'Prostytucja polityki', itp.
 
O wykładowców nie powinno być trudno sądząc po wypowiedziach różnych profesorów i profesorek. Powołać też trzeba 'Wydział Przemytnictwa Zawodowego' z uwzględnieniem techniki przemytnictwa narkotykowego, medycznego, alkoholowego, i kilku innych. Konieczny jest także 'Wydział Narkomanii Usługowej' z kierunkami studiów takimi jak 'Psychologia narkomana', 'Rozwijanie narkomanii od kołyski do trumny', 'Indukcja narkomanii rodzinnej', 'Księgowość w narkobiznesie', 'Metody podnoszenia barier fizjologicznych', itp. Oczywiście każdy kierunek powinien mieć poziom magisterski i doktorancki. 
W ten sposób załatwi się kilka ważnych spraw. Młodzież, zamiast jechać za granicę do pracy na zmywaku czy w charakterze służących, pozostanie w kraju, znajdzie możliwość kształcenia się pod okiem specjalistów i zdobycie atrakcyjnego zawodu gwarantującego wysokie zarobki, a państwo będzie spokojnie kwitnąć podnosząc dług społeczny.
A że ten dług trzeba będzie spłacić. Nic to, przybędą nowe kadry dziwek, alfonsów, dilerów i przemytników i będą się opiekować długiem, a zresztą, po co są inne rządy i inne pokolenia? Ich sprawa, a co nasze, to nasze...

[QZE11:106];[QPL07::103]
w sieci 3.8.2013; nr 3337

 

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter