Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XIV; No 3245

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Jedno zbaranienie dziennie...

 
.
 

Do Rodaków pytania i pretensje. (2)
(poprzednia seria pytań p. tu)

Dlatego dopuszczacie do tego, że posłowie nie mają prawa głosować w ważnych sprawach zgodnie, w ich przekonaniu, z wolą wyborów i ze swoim sumieniem, a muszą głosować na rzecz trzymania się stołków grupy rządzącej? Posłowie dostaną lanie od przywódców stada za to, że ośmielili się mieć inne zdanie niż koalicjant w ocenie min. Nowaka. A skutki jego działalności są, jak każdy widzi. Dyscyplina partyjna w takiej sytuacji jest sabotowaniem woli narodu. Dlaczego tylko dwie sosoby z Sejmu liczącego kilkaset reprezentantów zdobyły się na odwagę zagłosować zgodnie z powszechnie znaną opinią narodu?


Dlaczego pozwalacie na to, by Wasi posłowie 'dawali ciała', przemieszczali się z partii do partii licząc na lepsze posadki, bez konsultacji z wyborcami? Na zdrowy rozum poseł zmieniający samowolnie partię traci automatycznie mandat poselski, bo przecież przestał własnowolnie reprezentować swoich wyborców. 


Dlaczego pozwalacie na to, by do Waszych regionów nasyłano posłów 'spadochroniarzy', którzy nic z Waszymi regionami nie mają wspólnego i nigdy w nich nie działali? Przecież to takie oczywiste, że posłowie powinni być ze środowiska, w którym działają i tylko tacy wyborcy mogą ich wartość społeczną ocenić. Posłowie 'spadochroniarze' to jakaś bzdura. 


Dlaczego pozwalacie na to, by Wasi reprezentanci, posłowie, zachowywali się jak pieski wyprowadzane przez ich pana na spacer.
'Hej, Niesiołowski, tu masz się sfajtać przed progiem tego pisiora. A ty, Palikot, zesrasz się na drodze do tej katedry, ciemny naród to rozdepcze w czasie jakiejś procesji i będzie śmierdziało aż hej! A teraz pogrzebcie za sobą nóżką jak dobre pieski. W domu dostaniecie kawałek kiełbasy w nagrodę, a potem poszoł do budy. Do następnego sfajtania!', przykazuje Pan. Kto?


Dlaczego puszczacie płazem ewidentne przestępstwo - zakaz otwierania trumien po przeniesieniu ich do kraju z Moskwy po tragedii smoleńskiej? Najpierw nikt nie przyznawał się do tego bezprawnego polecenia, a kiedy zidentyfikowano autora, natychmiast dostał 'kopnięcie w górę' by wykręcić się od odpowiedzialności (jedno z długiej serii 'kopnięć' w tej sprawie). Jakim prawem? 


Dlaczego pozwalacie sobie na to, by osoby o kulturze osobistej na poziomie taniej dziwki spod latarni pełniły kierownicze funkcje w polskiej kulturze? Nie ma znaczenia, czy to była wypowiedź obrażająca głowę państwa czy kościoła, nie ma też znaczenia, że to była wypowiedź prywatna, ale dostępna użytkownikom sieci. Osoby o takim poziomie etycznym jak p. Ewa Wójciak powinny być automatycznie wykluczone od  jakiejkolwiek działalności kulturalnej, a tym bardziej artystycznej, i to niezależnie od źródła finansowania jej działalności. Dziwi bardzo dyskusja na ten temat i obrona jej stanowiska. W obronie stanęli nawet niektórzy profesorowie, którzy przecież powinni stać w obronie etyki życia arystycznego. 


Czemu dopuściliście do tego, dlaczego stworzyliście takie warunki, że Polki rodzą Niemców, Szwedów czy Anglików?
Dlaczego pozwoliliście na stworzenie takiej sytuacji, że kwitnie emigracja porodowa i Polska stała się jednym z niewielu, a może jedynym wśród białych nacji, eksporterem noworodków? Każda grupa, ludzka czy zwierzęca, o rodności 1,2 na osobnika żeńskiego jest skazane na wymarcie, i to bardzo szybkie. W kontekście tego prawa biologicznego Polacy jako naród są zagrożeni wymarciem w większym stopniu niż wiele zwierząt uważanych za nieodwracalnie skazanych na wyginięcie. Na to nikt nie znalazł ratunku. Czy nie czas się nad tym zastanowić? Zresztą, sądząc z widocznych tendencji, chyba i na to może już za późno.


Dlaczego dopuszcza się, żeby tak ważna dla wszystkich sprawa jak radio, telewizja i prasa złożona została w ręce politykierów działających nie fair w stosunku do narodu? Dlaczego KRRiT działa wedle tajnych zasad a finansowanie prasy, bezpośrednie i pośrednie, ogranicza się wyłącznie się do mediów 'prawomyślnych'? Nie wiem co robi 'TRWAM", nigdy nie słyszałem ani nie widziałem ich produkcji, ale skoro NIK wykazał, że dopuszczono się tam do wyraźnych wykroczeń, dlaczego nie rozwiązano tego towarzystwa? KRRiT działając tajnie i na dodatek niezwykle arogancko nie ma podstaw i prawa do pilnowania uczciwości informacji. 


Dlaczego jest tak, że NIK wyjawia afery, aferzyści w najlepszym razie zwracają co wykazano, że ukradli, i dalej nic, 'nic się nie stało', działają wedle starych reguł w starym zespole? 


[QZE10::166];[QPL03-101];[QPL06::xxx]061
w sieci 6.4.2013; nr 3245

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter