Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XIV; No 3234

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

            

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

Wstrząsacz tygodnia (2).
(wstrząsacz poprzedni p. tu)

Tusk - Kongres PO:

Posłowie PO, ministrowie PO nie mają prawa do jakiejkolwiek formy ironii, dystansu, szyderstwa, nieprecyzyjnej metafory wobec takiego zjawiska jak głodujące dzieci, dopóki choćby jedno dziecko w Polsce będzie głodne. Władza nie zawsze jest w stanie rozwiązać problem głodu, biedy, krzywdy - i ludzie to rozumieją. Ale ludzie nigdy nie wybaczą władzy, która nad krzywdą ludzką wybucha szyderstwem, arogancją czy butą"

a po wyjsciu z sali obrad:
"Donald Tusk w ogóle nie chciał rozmawiać z mediami i po krótkich, prywatnych rozmowach z członkami PO, szybko opuścił hotel Hilton, w którym odbywał się zjazd partii."
Grzegorz Schetyna po Kongresie:
"Na pytania reportera portalu niezalezna.pl nie chciał odpowiedzieć. - Nie rozmawiam z panem - rzucił."
A dwa dni przedtem Tomasz Arabski, kandydat na ambasadora:

"Nigdy nie było pomiędzy premierem i prezydentem, prezydentem a mną wojny. Moje relacje z prezydentem az do tragedii pozostawały bardzo dobre, o czym sam nie chcę świadczyć (...). Jestem za dumny, żeby się na ten temat wypowiadać."

Z portretu patrzy raczej chamstwo niż duma:

A kontrola NIKu nie ma znaczenia, nie mają też znaczenia upublicznione dokumenty. Nie liczą się także wypowiedzi w Moskwie na temat otwierania trumien. A co wywnioskują kulturalni ambasadorowie w Madrycie jak zobaczą taką facjatę?

A mnie zdumiewa jeszcze jedna sprawa z okazji Kongresu PO. W 'prawomyślnej' prasie internetowej o tym nic nie można było się dowiedzieć. Dlaczego? Przecież to ważne wydarzenie. 

[QZE10::184];[QPL06::029]06,20,19,23
w sieci 25.3 2013; nr 3234


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter