Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XIV; No 3169

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco


Jedno zdumienie dziennie...

 
.
 

Walka ze zmorą terroryzmu.

Terroryzm stał się zmorą naszych czasów. Szczególnie uciążliwy jest strach przed terroryzmem lotniczym. Mały wybuszek i cała maszyna wraz z setkami pasażerów przepada. 
Na lotniskach przeprowadza się szczegółowe kontrole i coraz nowsze osiągnięcia techniki znajdują zastosowanie. Oto jedno z nich - miękkie promieniowanie rentgenowskie. Nieszkodliwe, penetruje zaledwie kilka milimetrów materiału, dostatecznie umożliwia ominięcie rozbieranek i macanek. Jedno skanowanie odpowiada zaledwie jednej tysięcznej dozy promieniowania otrzymywanego podczas zwykłego prześwietlenia rentgenowskiego. Stosowane są także skanery z użyciem krótkich fal elektromagnetycznych, więc bez narażenia na promieniowanie jonizujące.

 Oto podsumowanie wyników skanowania na jednym z najbardziej uczęszczanych lotnisk amerykanskich obok przykładowej fotografii wyniku kontroli. Wykryto: 

  

terrorystów 0
transwestytów 133
osób z przepukliną 1.486
osób z powiększoną prostatą 8.249
kobiet z implantowanymi piersiami 59.350
naturalnych blondynek 3

Poza raportem oficjalnym Departament Stanu poinformował także, że stwierdzono u 368 senatorów i posłów brak jaj.

Biorąc pod uwagę szalony wręcz postęp elektroniki prywatnej i osobistej przewiduje się, że już za trzy lata południowo-koreańskie firmy wystawią na rynek telefony komórkowe z możliwością analogicznej inspekcji we wszystkich okolicznościach, w domu, na ulicy, w supermarketach, itp. Jest to skanowanie powierzchowne, zaledwie dochodzi do skóry i absolutnie nieszkodliwe dla zdrowia. I ta powierzchowność jest najistotniejsza. Przecież tak na co dzień nikt nie chce znać ułożenia wątroby czy nerek jakiejś ślicznotki (chyba że jest kanibalem albo specjalistą od przeszczepu organów). Googlem a prawdą mężczyzn obchodzą bardzo zewnętrzne cechy pań. 

tabelkę podrzucił Marek Kleciak, uzupełnił i skomentował RA
[QZE10::114];[QEQ28::036]5
w sieci 4.1.2013; nr 3169

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter