Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XIII; No 2965

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

                     

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

1 maja 2012 - pochód pierwszomajowy polskiej lewicy - 
- najwyższa frekwencja od lat - 26 000 uczestników.

Dobrzy ludzie poradzili mi zajrzeć na stronę internetową "Władza Rad". Nie pożałowałem. Niżej cytaty o manifestacji 1-majowej. Kilka uwag na koncu.

"Patrząc na nieprzebrane tłumy jakie maszerowały tego dnia ulicami Warszawy, można było odczuć wrażenie że organizatorzy należycie zadbali o imponującą frekwencję tego dnia. Rok temu OPZZ, kapitulując przed beatyfikowanym papieżem, zorganizowało nędzny, niespełna stuosobowy wiec.
Bohaterem obchodów 1 dnia był Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Chociaż na ten dzień przypomniał, że ma serce po lewej stronie i że potrafi w Święto Pracy zorganizować wiec jakiego Warszawa nie widziała od lat. A tłumy, które wyległy na ulice miasta, świętować robotnicze święto, sprzeciwiając się antyspołecznej polityce rządu Tuska - wybrukowanej umowami śmieciowymi i śmieciowymi emeryturami, oraz śmieciowymi perspektywami na przyszłość dla wszystkich pracujących Polaków.

Transparenty "Władzy Rad" cieszyły się dużym zainteresowaniem przechodniów i mediów. Wśród uczestników pochodu pojawiały się opinię że do obecnych na transparencie Marksa, Engelsa, Lenina i Trockiego powinien dołączyć wybitny polski działacz ruchu robotniczego Feliks Dzierżyński "aby zrobił porządek z tym Bronkiem i Tuskiem". ....
Kapitalizmu nie da się uczłowieczyć, skorygować w żaden korzystny dla ludzi pracy sposób, a na jego gruzach zbudować sprawiedliwe, socjalistyczne społeczeństwo. Jest to zadanie dla tych, którzy nie wstydzą się ideowej identyfikacji z bolszewizmem i rewolucyjnym ruchem robotniczym i nie zważając na przeciwności losu są zdecydowani przekuć swoje słowa w czyny."
(koniec cytatów)

UWAGI RA: Najciekawsze jest, moim zdaniem, spostrzeżenie o braku Dzierżynskiego w tym towarzystwie. Ja bym jeszcze dorzucił parę osób z ostatnich lat, dobrze zasłużonych w omawianej problematyce. 
Oczywiście Redakcja zaprasza do nawiązywania kontaktów. Ale w spisie Redakcji nie ma żadnych nazwisk. Zamiast tego są tylko latynoskie liczebniki. Wygląda to na jaczejkę kubańską, której zaczęło palić się pod siedzeniem ... :

Uno, Dos, Tres, Cuatro, Cinco, Seis, Siete, Ocho, Nueve, Diez.

A oprócz tego, tak jakoś dziwnie. Swastyka w Polsce jest zabroniona, a Sierp i Młot nie. Krzywdzi się w ten sposób zasłużony 'Hackenkreuz'! Jak już akceptujemy zbrodnie, to niech będzie przynajmniej sprawiedliwie!
Nie mogę się jednak doszukać w prawomyślnej prasie opisu tej manifestacji. To tak prawie jak z manifestacją za 'TRWAM'.

zapodała Lidka
[QZE09::100];[QPL02::229]
w sieci: 2.5.2012; nr 2965

 

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter