Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XIII; No 2937

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

Koślawy Kalejdoskop (2)

cytaty z prasy:

W losowaniu Bóg był po naszej stronie - stwierdził Grzegorz Schetyna zapytany o to, czy reprezentacja Polski w piłce nożnej odniesie sukces podczas Euro 2012.

A ja już myślałem, że Bóg nie zna się na piłce nożnej!
Oto opłakane skutki komuchowatej szkoły!
Oby tylko Bóg nie odwrócił się od piłki nożnej po ostatnich akcjach!

Generał Krzysztof Parulski (55 l.) jest w rezerwie kadrowej Ministerstwa Obrony Narodowej, co oznacza, ze nic nie musi robić po odwołaniu go w lutym ze stanowiska szefa wojskowej prokuratury, a pieniądze i tak dostaje. Ile? Ponad 12 tysięcy złotych. 

Bóg najwyraźniej kocha polską Prokuraturę.

Burmistrz z warszawskiego Ursynowa, który odkrył w Smoleńsku wstrząsającą prawdę o kradzieży szczątków z tupolewa, do końca życia nie zapomni tego, co tam zobaczył. W zwykłej szopie odkrył rozkradzione przez Rosjan z miejsca katastrofy fragmenty poszycia samolotu i strzępy ubrań ofiar. - Wytarzane w błocie i glinie. Ze śladami krwi. Czułem się, jakbym miął dotykać ciął - opowiada Faktowi Piotr Guział (37 l.)

To oczywiście z warstwy poniżej jednego metra.
Czyżby podejrzewał że Marszałka Sejmu łgała?

Po katastrofie lotniczej trudno się spodziewać, żeby wszystkie dane dotyczące ciął były perfekcyjne – stwierdził Donald Tusk pytany przez dziennikarzy o kolejne ekshumacje ofiar smoleńskiej katastrofy. 
  

Badanie jego ciała [Wassermanna] przeprowadziło kilku lekarzy, m.in. z Krakowa, Bydgoszczy i Wrocławia. Pod protokółem badań podpisała się szefowa Katedry Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu prof. Barbara Świątek. Ta sama, która podpisała się pod protokołem sekcji zwłok Stanisława Pyjasa (ekshumacja odbyła się na wniosek IPN-u), w którym stwierdzono, że krakowski student nie został pobity na śmierć przez funkcjonariuszy SB, ale zginął wskutek upadku ze schodów.
   

Zuzanna Kurtyka, wdowa po prezesie IPN, w oświadczeniu zamieszczonym w internecie napisała, że w obecnych warunkach jest przeciwna badaniom sekcyjnym męża i że dwie jej prośby o zaniechanie tej procedury oraz o udział w niej dwóch patomorfologów - jednego z Zakładu Medycyny Sądowej UJ z Krakowa, drugiego z Nowego Jorku - spotkały się z odmową. 
  

Senator PiS Beata Gosiewska przyznaje, że prokuratura odrzuciła jej wcześniejszy wniosek o włączenie do zespołu biegłych, którzy będą przeprowadzać sekcję, amerykańskiego eksperta Michaela Badena. – Jako strona poszkodowana mam takie prawo. Ale prokuratura najwyraźniej ma coś do ukrycia, skoro nie zgadza się na obecność podczas badań niezależnego eksperta – mówi.

  ... jak rozumieć ten strach przed ekspertem światowej sławy?

Pomnik pamięci pary prezydenckiej oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej odsłonięto w Mysłowicach. Wstęgę przecięły wdowy po prezesie NBP Sławomirze Skrzypku i prezesie IPN Januszu Kurtyce. ... Kilkanaście godzin przed odsłonięciem pomnika ktoś próbował go zdewastować. Monument został oblany czarna i brązową farbą. Roztrzaskano też stojące pod nim znicze. 

...masy pracujące miast i wsi nienawidzą Kaczyńskiego,
a mąciciele spod znaku ciemnoty nie chcą tego pojąć..

 

Gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. A jeśli śpieszą się posłowie, cieszą się oni, a smucić mogą podatnicy. Bo wygląda na to, że przy okazji kupna iPadów dla naszych wybrańców, Kancelaria Sejmu pośpieszyła się z zamówieniem. I zapłaciła nawet 750 tysięcy złotych więcej, niż mogłaby dzisiaj! 
Od dawna było wiadomo, że marzec przyniesie premierę najnowszego gadżetu firmy Apple oraz, że iPad 3 szybko pojawi się na rynku. A z nowymi technologiami jest tak, że gdy wchodzi nowa wersja, starsza od razu tanieje. I już firma Apple ogłosiła, że poprzednia, druga generacja ipadów stanieje o blisko 1500 złotych.

... a ja to bym chciał wiedzieć ile ten diabeł zarobił 
co się tak cieszył i kto to jest z nazwiska..(p. niżej)

W ostatnim tygodniu zostały ukazane kolejne warstwy mechanizmów korupcyjnych występujących przy informatyzacji urzędów publicznych. Dowiedzieliśmy się m.in., że zawyżanie przez urzędników cen w kontraktach informatycznych miało charakter powszechny. „Rzeczpospolita” (z 7 marca br.) pisze: „Możemy już mówić o trwałym systemie korupcyjnym w administracji państwowej. W zamian za gwarancje pracy i korzyści materialne pracownicy największych instytucji publicznych z MSWiA, ZUS, policją i strażą pożarną włącznie podpisywali z firmami kontrakty na niebotyczne sumy, z aneksami uniemożliwiającymi w praktyce ich zerwanie”.
Komentując sprawę dla „Super Expressu” (8 marca br.), wieloletni poseł PO, minister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jerzego Buzka, Marek Biernacki, mówi: „Najważniejsze jest jednak dla mnie, że zadziałały mechanizmy państwa, które zajęły się w końcu ta sprawa”.

.. a jak się chce, to można się cieszyć z każdej choroby..
.. a jednak organizm się broni, cieszył się trędowaty, 
widząc jak mu następny palec odpada..

[QZE09::067];[QPL02::143]140,135,145,145,138,150,148,141,131
w sieci 20.3.2013; nr 2937

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter