Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XIII; No 2893

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

Drugi cud budowlany na lotnisku w Smoleńsku.

Tak oto wyglądała owa 'wieża kontrolna' z której padały informacje dotyczące lądowania prezydenckiego samolotu  10.4.2010. Zdjęcia te obiegły cały świat i były ilustracją sytuacji w Smoleńsku. 

 

W Polsce tak było do lutego 2011, kiedy to nagle rozpadająca się rudera przekształciła się w atrakcyjną, prawie daczę, pięknie obrzuconą bluszczem, schludną i czystą.

  z

Aż tu nagle, w tych dniach, po ogłoszeniu ekspertyzy krakowskiej, znów, jak za działaniem czarodziejskiej różdżki atrakcyjna dacza zamieniła się w ruderę. Zrobiła się z pięknej zabluszczonej miłej konstrukcji, w ciągu kilkunastu godzin w coś zupełnie innego. To sama konstrukcja z której wysyłano informacje do TU154, z której uciekali kontrolerzy gonieni przez milicję a nawet ośmielili się bronić przed mulicją!. Zresztą zeznania ich okazały się warte psu na budę, wszystko odwołano..
Tak to jakąś przedziwną telekinezą ekspertyza krakowska wpłynęła na architekturę w odległym Smoleńsku.

Ale nie tak to wyglądało to wszystko kilka dni przed lądowaniem samolotu prezydenckiego. Na czas przylotu Putina i Tuska wszystko wyglądało zupełnie inaczej.

(foto wedle artykułu przeglądowego przygotowywanego na bieżąco). Potem bardzo skomplikowana maszyneria, olbrzymie samochody pełne anten przyczaiły się w sąsiednich zagajnikach. Co robiły?

[QZE09::021:;[QEP92::017];[QPL01::391];CUR2650i
w sieci 22.1.2012; nr 2893

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter