Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XII; No 2861

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

A teraz, Kochani Wyborcy, możecie nas pocałować w ...

Politycy są po to, by okłamywać. I Polacy to akceptują. Polityk, który powiedział wczoraj jedno, dziś zupełnie co innego bez zająknięcia, będzie umiał jutro powiedzieć jeszcze co innego, i zawsze wybrnie z sytuacji. Na takim można polegać. Z takim wszystko da się załatwić. 
Najgorszy jest taki, co to powie - ten a ten ukradł milion. Nic mu nie pomoże, że odpowiednie komisje sejmowe, kontrole, sondaże publiczne wykażą, że to po prostu fałszywe, oczerniające przedstawianie danych, a facet jest czysty jak łza i żadnego przestępstwa nie było i być nie mogło. Ale taki uparciuch będzie powtarzał, że ukradziono, bo są na to dowody, że dokumenty zachachmęcono. Z takim niczego po ludzku nie da się załatwić. Będzie robił swoje i może doprowadzić do nerwicy ludzi zasłużonych na niwie państwowej i prywatnej. 
Kandydat w jakimkolwiek procesie wyborczym może przyobiecać wszystko. Nikt go przecież nie będzie rozliczał. Próby rozliczenia przyjmowane są z niesmakiem - sądowo orzeczono, że kandydat podczas agitacji przedwyborczej ma prawo kłamać. Po to są wybory.
Polityk o sobie powiedzieć może wszystko, albo wszystko zataić. Jeśli złośliwcy coś wyłapią i zaczną pyskolic, wystarczy z biografii usunąć po prostu herb i wszystko jest w porządeczku. 
Można śmiało powiedzieć, że ostatnie prawie siedemdziesiąt lat historii Polski to ciąg kłamstw, oszustw i kantów z maleńką, kilkutygodniową przerwą na Solidarność. Ale już w kilka tygodni Solidorność potrafili życzliwi działacze tak zachachmęcić, że teraz już nikt do prawdy nie dojdzie i nawet nie ma zamiaru do niej dochodzić. Wszystko minęło, stan wojenny był wybawieniem, winnych nie ma, a społeczeństwo zostało z ręką w nocniku napełnionym przez polityków. I się z tego cieszy.

Oczywiście koronnym przykładem zakłamania jest sprawa t.zw. 'wypadku' smoleńskiego. Rząd 'na zaparte' rżnie głupa, a media dobrze wiedzą co wolno, a czego nie wolno. Politycy uciekają się do karkołomnych bzdur, byle tylko iść po wyznaczonym kursie. Sprawa musi być i będzie wyjaśniona, tym bardziej, że rzecz jest dziecinnie prosta. Wystarczy by Komisja Millera zebrała się na krótkie posiedzenie, wykazała błędy amerykańskich wypędków punkt po punkcie równocześnie uzasadniając trafność swoich wywodów. Jeśli Komisja zbije argumenty i udowodni trafność swojej ekspertyzy, wszyscy będą szczęśliwi, Członkowie Komisji odznaczeni, i sprawa zostanie odłożona do smutnej historii. O amerykńskich wypędkach się pogardliwie zapomni, można ich nawet zaocznie pozbawić obywatelstwa polskiego.

Jeśli Komisja nie potrafi zbić argumentów Biniendy i nie potrafi udowodnić swojej racji, musi stanąć przed odpowiednim Trybunałem Wojskowym za zdradę główną, za udział w przestępstwie przez fałszowanie dowodów. Sprawa jest jasna, prosta i oczywista.

 Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego
Samolot Tu-154M nr 101, 10 kwietnia 2010 r., 
rejon lotniska SMOLEŃSK PÓŁNOCNY

    Przewodniczący:
1. mgr inż. Jerzy Miller
    Zastępca:
2. płk pil. mgr inż. Mirosław Grochowski
    Sekretarz:
3. mgr Agata Kaczyńska
    Członkowie: 
4. ppłk pil. mgr inż. Robert Benedict
5. ppłk lek. med. Bogusław Biernat
6. mjr mgr inż. Dariusz Dawidziak
7. mjr mgr inż. Leszek Filipczyk
8. mgr inż. Bogdan Fydrych
9. mgr Wiesław Jedynak
10. prof. dr hab. inż. Ryszard Krystek
11. mjr mgr inż. Artur Kułaszka
12. dr Agnieszka Kunert-Diallo
13. dr inż. Maciej Lasek
14. mgr inż. Krzysztof Lenartowicz
15. mgr inż. Piotr Lipiec
16. mgr inż. Edward Łojek
17. kmdr rez. pil. mgr inż. Dariusz Majewski
18. ppłk mgr inż. Dariusz Majewski
19. mgr inż. Władysław Metelski
20. ppłk dr inż. Sławomir Michalak
21. ppłk rez. mgr inż. Mirosław Milanowski
22. ppłk mgr inż. Cezary Musiał
23. ppłk mgr inż. Janusz Niczyj
24. ppłk rez. mgr inż. Maciej Ostrowski
25. płk rez. mgr inż. Jacek Przybysz
26. mjr rez. mgr inż. Jerzy Skrzypek
27. mgr inż. Kazimierz Szostak
28. mgr inż. Waldemar Targalski
29. płk dr n. med. Olaf Truszczyński
30. płk mgr inż. Mirosław Wierzbicki
31. płk pil. rez. mgr inż. Andrzej Winiewski
32. mgr inż. Wiesław Wypych
33. dr inż. Stanisław Żurkowski
34. dr hab. Marek Żylicz

Uderza utytułowanie wojskowe i naukowe członków Komisji. 
Warto by jeszcze dodać przy każdym nazwisku w jakiej dziedzinie dana osoba jest pecjalistą/specjalistką i za jaki dział Raportu odpowiada.

A w ogólności, Kochani Wyborcy, mając na wzgledzie te i inne sprawy, możecie teraz pocałować nas w d... Rząd się wykarmi, jak powiada Urban.

[QZE08::183];[QCB30::001]p10-1;[QPL01::200]-
w sieci 12.12.2011; nr 2861

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter