Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XII; No 2802

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

 

 

Na gwałt!
Machać białą flagą!

Rosyjskie rakiety, które na początku sierpnia zostały umieszczone w obwodzie kaliningradzkim, zagrażają największym polskim miastom - wynika z informacji Służby Wywiadu Wojskowego, do których dotarło "Wręcz Przeciwnie". Chodzi o rakiety S-400 Triumf, które mają być częścią nowego systemu obrony antyrakietowej Rosji.
24.9.11

Trzeba mocno, po męsku, machać białą flagą!
I to natychmiast!

Jeszcze kilka tygodni pozostało do objęcia części Pomorza oraz Warmii i Mazur małym ruchem granicznym z Obwodem Kaliningradzkim - zapowiedział w niedzielę w Giżycku premier Donald Tusk. ...
Donald Tusk podkreślił, że w sprawie ruchu bezwizowego z Kaliningradem decydowały wyłącznie starania strony polskiej, bo Bruksela była początkowo "zaskakująco sceptyczna". Obecne regulacje europejskie pozwalają bowiem na ustanowienie małego ruchu granicznego jedynie w pasie 30 km, a maksymalnie 50 km po obu stronach granicy.
"Trzeba było tam naprawdę poważnej presji, ale udało się to uzyskać. I dzięki temu Polska jest dzisiaj postrzegana w Europie jako państwo, które otwiera Europę, otwiera granice, a nie zamyka" - stwierdził premier Tusk.
25.9.2011

No, może zdążyliśmy! Może nie wystrzelą! Może tylko naślą mafię. 
Patrząc z perspektywy historycznej, po jaką cholerę pchaliśmy się do tej Unii!
Wygląda na to, że znów zrobiono nas w konia - trojańskiego.
L. Kaczyński wiedział czemu nie chciał Sikorskiego na to stanowisko.

cytaty z prasy internetowej
[QZE08::127];[QZE08::118]fr
w sieci 25.9.2011; nr 2802

 
uzupełnienie informacji:

Przed kilku laty Aleksander Kulikow, przemawiając w regionalnej Dumie mówił o obwodzie kaliningradzkim: “Przestępcy kontrolują 60 proc. państwowych instytucji, 80 proc. banków i większość prywatnych przedsiębiorstw, a obroty tych firm wzrosły w ciągu pięciu lat aż siedemnastokrotnie”. Według danych WHO odsetek zachorowań na gruźlicę jest w obwodzie o 33,6 proc. wyższy od średniej w Rosji, choć i tak Federacja należy pod tym względem do rekordzistów. Liczba zarażeń dzieci tą chorobą proporcjonalnie do liczby mieszkańców jest ponad czterokrotnie większa, a mężczyźni dożywają tam średnio 59 lat, co stanowi jedną z najniższych przeciętnych na świecie.

Jest oczywiste, że otwarcie granicy z Kaliningradem (a w praktyce z całym obszarem Rosji) spowoduje u nas ogromny wzrost przestępczości mafii rosyjskiej i może wywołać liczne zagrożenia epidemiologiczne. Warto też pamiętać, że w regionie przebywa ok.200 tys. rosyjskich żołnierzy. „Nie ma co się bać lotnictwa w Kaliningradzie, tylko bardzo wysokiego tam wskaźnika AIDS albo tego, że nieopłacani i wzburzeni żołnierze zawsze mają karabiny” – ostrzegał przed laty pewien wojskowy specjalista.
(prasa)

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter