Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XII; No 2792
Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie...

.
 

Wybaczam Adamowi 'Nergal' Darskiemu, bo wie co czyni.

Nergal wybaczył biskupom protest przeciwko jego udziałowi w ocenie polskich wartości kulturowych. Piękny to przykład chrześcijańskiego miłosierdzia ze strony satanisty.
Ja także wybaczam panu Nergalowi jego wyczyny, bo wie co robi, a takich ludzi trzeba cenić. Wie, że chce jakoś wypłynąć na wierzch szumowiny i nie ma to innego sposobu. 
Jednak z aktem wybaczania może wiązać się jakaś pokuta. Nie wiem jaką pokutę zaordynował pan Nergal biskupom, ale ja, w przystępie chrześcijańskiej miłości, proszę pana Darskiemu o drobniutkie zadośćuczynienie. 
Proponuję aby pan Darski podarł publicznie Koran a potem Talmud, oczywiście z takim samym talentem na jaki go stać. Przecież żyjemy w demokracji, jak zaznacza sam pan Darski w wywiadzie dla 'Newsweeka'. W propozycji nie kryje się żadne ryzyko. Żydów, wyznawców judaizmu jest w Polsce kilkanaście tysięcy, muzułmanów jeszcze mniej.
Jeżeli to uczyni, całym sercem jestem za włączeniem go w nurt życia kulturalnego w Polsce.
Oczywiście jeżeli będzie jeszcze w stanie to robić i jeśli TVP będzie jeszcze mogła go przyjąć.


Słyszałem, że w wywiadzie telewizyjnym zadano p. Darskiemu pytanie, czy powtórzy swoją demonstrację podobnie jak z Biblią, ale z Koranem. Rzekomo odpowiedział, że to pytanie nie na temat. (10.2011)

[QZE08::114];[QPL01::171]
w sieci 13.9.2011; nr 2792

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia


  Site Meter